Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив сподівання, що саме мінські домовленості сприятимуть закінченню війни на Донбасі, пише ТАСС.

Важливо: Зустріч у Мінську: переговори можуть поставити хрест на нормандському форматі

Дипломат додав, що його країна-агресор буде допомагати українському президенту Володимиру Зеленському закінчити війну на Сході.

Ми чуємо регулярні підтвердження з боку президента Зеленського про те, що він хоче це зробити (закінчити війну, – 24 канал). Будемо сподіватися, що у нього вийде. Ми готові всіляко сприяти виконанню цих домовленостей по лінії Донецька і Луганська,
– заявив Лавров.

Саме Росія постійно порушує мінські домовленості: перекидає на Донбас своїх військових, зброю і техніку. Окрім того, підконтрольні їй бойовики не дотримуються режиму тиші, кожного дня обстрілюють українських військових та зривають домовленості щодо розведення сил у Петрівському і Золотому.

Весь цей час в Кремлі цинічно наголошують, що не мають жодного стосунку до війни на Донбасі і їхніх солдатів нібито там немає.

Які умови Росії та окупантам поставила Україна в Мінську?

15 жовтня у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Україна наголосила, що виконання політичного блоку питань мінських угод можливо, але є умови:

  • Росія повинна розпустити квазіугруповання "Л/ДНР";
  • Має бути повне припинення вогню та забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;
  • Усі збройні формування іноземних військ і військова техніка мають бути виведені з території України;
  • Розведення сил і засобів має пройти уздовж всієї лінії зіткнення;
  • Центральна виборча комісія України, політичні партії, ЗМІ та іноземні спостерігачі мають безперешкодно працювати на Донбасі;
  • Україна повинна отримати контроль над тимчасово непідконтрольною ділянкою українсько-російського кордону;
  • Мають бути виконані інші пункти, передбачені українським, міжнародним законодавством і мінськими угодами.

окуповані території Донбасу
Окуповані країни Донбасу / інфографіка 24 каналу