Пряма трансляція на
Останні випуски

Росія остаточно схвалила закон про санкції проти США та інших держав

- Читать новость на русском
Держдума Росії схвалила закон про санкції проти США та інших держав
Держдума Росії схвалила закон про санкції проти США та інших держав / Censor.net.ua

Держдума Росії 22 травня схвалила закон "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії США та інших іноземних держав". Він набуде чинності з дня його офіційного опублікування.

Про це повідомляє "РИА Новости".

Ініціаторами законопроекту стали спікер Держдуми В'ячеслав Володін і глави всіх фракцій. Ідею підтримали більшість російських депутатів.

Читайте також: Порошенко ввів у дію рішення РНБО про синхронізовані зі США санкції проти Росії

За інформацією видання, документ припускає можливість введення контрсанкцій у відповідь на "недружні кроки США та інших країн". Заходи можуть застосовуватися щодо країн та організацій, які перебувають під їх юрисдикцією, а також щодо посадовців та громадян.

У початковій редакції російського уряду надавалося право на 16 заходів у відповідь. До другого читання їх залишилося 6.

При цьому документ дозволяє вводити й інші заходи – "відповідно до рішення президента, щоб мати можливість оперативно реагувати на мінливу ситуацію".

Зазначимо, що до другої редакції з документа виключили згадування конкретних галузей, товарів і послуг. Контрсанкції не поширюватимуться на життєво необхідні товари, в тому числі на ліки. Також із проекту була вилучена норма, через яку під обмеження могли потрапити практично всі російські компанії та банки з іноземною участю.

Нагадаємо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі