Про це пише The New York Times в редакційній статті. Вашингтон звинувачує Москву у порушенні щонайменше п'яти договорів. Газета вважає: якщо не вдасться знайти вихід, "можливі вкрай небезпечні наслідки для порядку, який склався після холодної війни", так як Росія і США укупі мають у своїй власності понад 10 тис. одиниць ядерної зброї.

Найсерйозніший спір стосується Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) від 1987 року. Він забороняє виробництво і польові випробування нових ракет середньої і малої дальності, але Росія "почала випробовувати нову крилату ракету ще в 2008 році", стверджує видання.

У травні 2013 року адміністрація Обами підняла це питання при контактах з Росією, а в липні 2014 офіційно заявила, що ці випробування - порушення РСМД.

Російська сторона відмовилася навіть визнавати, що провела випробування ракети, а також обговорювати можливі рішення. Замість цього вона звинуватила США у недотриманні договору. Адміністрація США це заперечує,
— йдеться в статті.

Газета вважає: якщо США вийдуть з договору про РСМД, це буде величезна помилка. Це зніме всі обмеження з Росії і сильно послабить систему договорів, яка спиняла поширення озброєнь.

Обидві сторони також зроблять помилку, якщо знову розгорнуть заборонені озброєння на своїй території або в інших країнах, вважає газета. Тим часом глава МЗС РФ Лавров "нещодавно запевнив, що Москва має право розміщувати ядерні ракети в Криму" (формулювання газети), а високопоставлений чиновник Пентагону Брайан Маккіон заявив, що однією з відповідей на порушення договору Росією може бути розміщення наземних ракет США в Європі.

Видання наполягає, що адміністрація Обами повинна, як і раніше, прагнути до дипломатичного врегулювання спору про договори і чинити опір зростаючому тиску в Конгресі, де вимагають термінових заходів у відповідь. Такі заходи можуть погіршити ситуацію. "Адміністрація Обами повинна вивчити інші форми натиску - наприклад, економічні покарання і розміщення нових засобів оборони від крилатих ракет ", - йдеться в статті.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Російська Федерація має повне право розмістити ядерну зброю в Криму.