Про це повідомив адвокат бранця Кремля Дмитро Дінзе, опублікувавши відповідний документ за підписом керівництва Федеральної служби виконання покарань РФ у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Читайте також: Не боятися – не так складно: Сенцов у листі звернувся до людей

Зокрема, тут зазначається, що засуджений 25 серпня 2015 року Сенцов Олег Геннадійович – громадянин Республіки України – прибув етапом 9 жовтня 2017 року.

Крім того, тут оприлюднено номер його паспорта – ЕС 477125, який було видано 12 жовтня 1997 року.

Росія, Сенцов, документ, Дінзе, полонені, Федеральна служба виконання покарань
Документ, за яким Сенцова у Росії визнають громадянином України

Таким чином, ця довідка спростовує твердження російської сторони про те, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

Нагадаємо, раніше у Кремлі неодноразово підкреслювали, що складність у питанні про обмін Олега Сенцова, полягає в тому, що його засудили за тяжкою статтею та він є громадянином Росії, хоча режисер громадянств інших країн не приймав.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Українського режисера затримали на території окупованого Криму 11 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці теракту у Криму під час незаконної анексії півострова РФ. Пізніше режисера звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. З 16 травня 2018 року Сенцов голодує з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.