Станом на ранок 13 червня у Сєвєродонецьку тривають важкі бої. Про ситуацію в місті розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

До теми Переправа через Сіверський Донець буде одним з найбільш визначальних факторів війни, – розвідка

Військові борються за кожен будинок

Бої настільки важкі, що добу боротьба може тривати навіть не за вулицю, а лише за одну багатоповерхівку,
– зазначив чиновник.

Через постійні обстріли здійснити масову евакуацію з Сєвєродонецька або привести туди гуманітарну допомогу – неможливо. Збройні Сили України можуть вивозити лише по декілька людей за день.

У бомбосховищах хімічного підприємства "Азот" ховаються 500 людей, 40 з них – діти. Росіяни гатять по промисловій зоні з артилерії важкого калібру. Гайдай наголосив, що укриття "Азоту" не такі міцні, як на металургійному комбінаті "Азовсталь" у Маріуполі. Тому влада намагається організувати евакуацію з гарантіями безпеки. Адже раніше всі люди, що перебувають на підприємстві, відмовилися виїжджати з Сєвєродонецька.

Зауважимо, що за словами голови ОВА, загрози оточення наших військових у Луганській області немає.

Зранку 13 червня у Генеральному штабі Збройних Сил України повідомили, що росіяни відтіснили наших захисників з центру міста. Все тому, що ворог мав перевагу в артилерії.

Читайте також У боях за Сєвєродонецьк загинув колишній британський військовий Джордан Гетлі

Росіяни хочуть захопити Сєвєродонецьк: коротко

  • Військово-політичне керівництво держави агресорки думало, що захопить Сєвєродонецьк ще до 1 червня. Коли це не вдалося, окупанти перенесли дедлайн на 10 червня. Однак вони знову недооцінили наших військових та зазнали поразки. Тепер Кремль дав своїй армії час до 22 червня.
  • Ситуація в місті постійно змінюється. Наші військові мужньо тримають оборону.

До теми дивіться відео про ситуацію в Луганській області: