Окупанти можуть зосередити на невеличкій ділянці фронту відносно велику кількість живої сили. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Але, за його словами, на всю лінію фронту їм цих військ не вистачить. Також експерт зазначив проблеми, які заважають росіянам здійснити "великий" наступ.

Дивіться також Підготовка до 24 лютого: як Путін хоче компенсувати невдачі на фронті

Перша проблема: виникли побутові складнощі

Він наголосив, що в окупантів виникли проблеми з великою кількістю мобілізованих.

Ці проблеми не тільки військові, а, зокрема, побутові. З'ясувалось, що Росія не здатна мобілізованих, а за даними нашої розвідки, це 326 тисяч людей, забезпечити всім необхідним для того, щоб вони могли хоча б вести військову службу. Навіть не бій,
– зауважив майор ЗСУ.

Він підкреслив, що мобілізованим не вистачає касок, бронежилетів, усього майна, якого потребує військовослужбовець. Також їм бракує важкої техніки, якою вони мають забезпечити армію, згідно з їхніми ж нормативами.

"З'ясувалось, що їхня військова промисловість і ВПК не були готові до такої кількості мобілізованих і не перелаштувалися на те, щоб швидко цих людей забезпечити всім необхідним", – повідомив він.

Гетьман нагадав, що до складу сухопутних військ Росії входить 280 тисяч людей. І росіяни мобілізували більше людей, ніж усі їхні сухопутні сили.

"І тепер не знають, як їх одягати, на який транспорт їх саджати і як їм воювати", – додав він.

Друга проблема: перевозять, наче скот

Військовий експерт, повідомив про ще одну проблему окупантів – як цих всіх мобілізованих перевозити.

"Для того, щоб їх довезти до якихось полігонів, які вони намагаються розширити, потрібна велика кількість транспорту. З цим теж проблема, тому мобілізованих перевозять в товарних вагонах, наче скот", – зазначив він.

Третя проблема: не вистачає кваліфікованого персоналу

Майор ЗСУ вважає, що у росіян не вистачає також молодших командирів.

Для того, щоб ці люди стали військовим підрозділом, там мають бути командири взводів, рот і ще багато персоналу, який забезпечуватиме діяльність цього збройного формування,
– підкреслив він.

За його словами, цей персонал має бути кваліфікований. Особливо у збройній службі чи автопарку, де люди мають розпоряджатися паливно-мастильними матеріалами, ремонтувати техніку.

"Вони набрали мобілізованих, в цілому, піхоту. А тих, людей, які мають їх забезпечувати, немає. Тому росіяни зупинили наступну хвилю мобілізації у 500 тисяч, адже не дуже розуміють, що робити з людьми, що вже набрані", – наголосив він.

Не така страшна сила

Гетьман зауважив, що на папері у росіян все має гарний вигляд, а насправді це не такі страшні підрозділи, як здавалось декілька місяців чи тижнів тому.

Саме тому і ми, і наші партнери на папері бачили, що збирається досить потужна армія. Коли ж вони почали діяти, з цими проблемами, з якими вони зіткнулися, це не така страшна сила,
– розповів він.

На його думку, окупанти, дійсно, можуть захопити декілька невеликих міст на нашій території.

"Ми розуміємо, що все одно там важко і росіяни накопичили велику кількість людей зі зброєю, хоча і, переважно, зі стрілецькою. Але зробити перевагу у війні і просунутись далеко – на десятки кілометрів – таке угруповання не здатне", – підкреслив він.

Військовий експерт про проблеми окупантів, що заважають їхньому "великому" наступу: дивіться відео

Закінчиться російська армія

Експерт також звернув увагу, що у ворога більше немає фактичних резервів, щоб посилити те угруповання, яке зараз є на лінії фронту. Сьогодні там воює вся російська армія, там зосереджена вся російська техніка – у них більше нічого немає. Лише невеликі запаси.

"Проти нас зараз воює вся російська армія, яка в них є. Саме тому вони, може, так і воюють, атакуючи невеликі ділянки фронту. Адже, якщо кинуть всю свою армію і ми її переб'ємо, це буде означати кінець війни, бо не буде з ким воювати. Закінчиться російська армія", – резюмував Олексій Гетьман.

Що відомо про "великий" наступ ворога: коротко

  • Росія розпочинає новий наступ на Сході України. Проте США та їхні союзники скептично ставляться до того, що Москва накопичила сили та ресурси для досягнення значних успіхів.
  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк вважає, що насправді російське окупаційне військо вже йде в атаку. За його словами, те, що ми бачимо на фронті, – це саме наступ. Той "великий" наступ Росії справді вже триває. Просто слово "великий" – це іронія.
  • В українській розвідці розповіли, що у Росії втрати найбільші з початку повномасштабного вторгнення. Мовиться про величезні втрати у кількості окупантів.