Така практика триває від 2014 року. Про це в розмові з 24 Каналом зазначив правозахисник Павло Лисянський.

Дивіться також Німецький телеканал зняв скандальний репортаж в окупованому Маріуполі: МЗС вимагає пояснень

"Відчиняють не завжди відмичками, іноді просто зрізають навіси на вхідних дверях і відповідно заходять в квартиру", – сказав правозахисник.

Росіяни перепродують квартири

Маріуполь – не єдине місто, де росіяни таке чинять. Зокрема, у Бердянську теж полюють за квартирами українців, які виїхали. За словами Лисянського, вони розташовані біля моря і тому "привабливіші".

Ба більше – окупанти перепродають не лише квартири, але й офісні та інші приміщення.

"Офіс Східної правозахисної групи в Лисичанську – так само туди зайшли, провели обшук ФСБ, і відповідно зараз вони, за їх баченням, конфіскували це приміщення і передали окупаційній адміністрації. Тому не тільки квартири, а й офісні приміщення і навіть контейнери на ринках – забирають все, що щось коштує якихось грошей", – пояснив правозахисник.

На жаль, у законних власників квартир наразі немає можливості повернути свою нерухомість. Це питання вирішуватиметься після деокупації.

"Потрібно задокументувати той факт, що ця квартира знаходиться у власності, у жодному разі не викидати українські документи, і відповідно тільки після звільнення вже тоді розпочинати процедуру повернення своєї нерухомості. Тому що ну інші поради стосуватимуться тільки комунікації з окупаційною владою на захоплених територіях України", – пояснив Лисянський.

Що відбувається у Маріуполі: останні новини

  • Зараз триває внутрішня боротьба за владу у Маріуполі. Зокрема, мовиться про Кадирова та Пушиліна, які не можуть поділити не лише гроші, але й владу.
  • До початку нового навчального року окупанти планують відкрити у Маріуполі філіал Нахімовського училища. Таким чином ворог готується промивати мізки молоді, яка навчатиметься там.
  • Росіяни популяризують Путіна у школах. Вони проводять серію агітаційно-пропагандистських уроків.