Росіяни проведуть навчання зі стрільби з "Ураганів"

Про військові навчання повідомив балтійський флот Росії. У повідомленні йдеться, що на території Калінінградської області росіяни проведуть навчання зі стрільби з реактивних систем залпового вогню "Град" та "Ураган".

До речі Росія не має права погрожувати, лише вона винна, – Кулеба підтримав принципову позицію Литви

Також російські військові проведуть стрільби з великокаліберних гармат "Гіацинт" та іншого артилерійського озброєння.

Зауважимо, що балтійський флот Росії оголосив про навчання у Калінінградській області 13 червня. Повідомлялося, що участь у навчаннях візьмуть понад 3 тисячі військових.

Навчання росіян відбудуться на тлі загострення відносин з Литвою

  • У Росії відкрито погрожують Литві та Європейському Союзу. Як відомо, Москва не шукає приводів для агресії та вдерлася з війною до України.
  • Цього разу у Росії виправдовують свою агресивну політику тим, що литовська залізниця припинила транзит низки російських товарів, які потрапили під санкції Євросоюзу, до Калінінграда.
  • Під заборону ЄС потрапили майже 50% усіх вантажів, які доставляють із регіонів Росії. Тому росіяни, якщо захочуть доставляти у Калінінградську область заборонені товари, будуть змушені робити це Балтійським морем.

Варте уваги Це окупована частина Польщі, – екскомандувач польських військ про Калінінградську область

  • У Росії принципове рішення Литви зустріли звичною істерикою. Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що "це порушення всіх і вся", та назвав дії Литви незаконними.
  • Голова комісії Ради Федерації із захисту суверенітету Андрій Клімов взагалі пригрозив Євросоюзу та Литві. Він сказав, що Росія "розв'яже руки для вирішення питання транзиту будь-якими способами".
  • Ще раніше у Росії додумалися скасувати постанову про визнання незалежності Литви, яку прийняли ще в СРСР. Відповідний законопроєкт у Держдумі зареєстрував російський депутат Євген Федоров.
  • Йому відразу відповів литовський депутат Матас Малдейкіс. Він зазначив, що в Литві теж можуть "пограти у скасування історичних подій" та нагадав, що "Смоленськ – це Литва".

Вас це може зацікавити – Литва передасть Україні антидронові гвинтівки: дивіться відео