Україна підтримує принципову позицію Литви

Підтримати Литву вирішив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він наголосив, що Кремль не має права погрожувати Литві.

До речі Сейм Литви визнав вивезення українців у Росію депортацією народу

За словами Кулеби, Росія сама винна у наслідках свого невиправданого вторгнення в Україну. Міністр зазначив, що Україна підтримує принципову позицію Литви щодо заборони перевозити товари до Калінінградської області.

Росія не має права погрожувати Литві. У наслідках свого неспровокованого і невиправданого вторгнення в Україну винна лише Москва. Ми вітаємо принципову позицію Литви та твердо підтримуємо наших литовських друзів,
– написав Кулеба у соціальних мережах.

Литва припинила транзит санкційних вантажів: що відомо

  • Литовська залізниця припинила транзит низки російських товарів до Калінінграда, які потрапили під санкції Європейського Союзу. Про відповідне рішення повідомив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов.
  • Під заборону ЄС потрапили майже 50% усіх вантажів, які доставляють із регіонів Росії.
  • Калінінградська область – російський анклав, який межує з Литвою та Польщею. Росія не має кордону з Калінінградською областю, через що залізничне сполучення здійснюється через територію Литви.
  • Через заборону транзиту залізницею росіянам доведеться доставляти товари Балтійським морем.

Варте уваги Калінінград залишився без російського захисту: армія звідти вирушила до України

  • Очікувано у Росії розпочалася істерика через принципове рішення Литви. Спершу губернатор Калінінградської області Антон Аліханов заявив, що Литва буцімто грубо порушила правила вступу до ЄС.
  • Після цього заяву зробив Дмитро Пєсков, речник Володимира Путіна. Він сказав, що "це порушення всіх і вся", та назвав дії Литви незаконними.
  • Більш гострим на словах був голова комісії Ради Федерації із захисту суверенітету Андрій Клімов. Він пригрозив Євросоюзу та Литві, що Росія "розв'яже руки для вирішення питання транзиту будь-якими способами".

Вас це може зацікавити – Литва передасть Україні антидронові гвинтівки: дивіться відео