Коли росіяни захопили ЧАЕС, вони навіть не могли вимовити слова "Рудий ліс" і, певно, не зовсім розуміли, де перебувають. Українці тоді сміялися, таким чином тікаючи від жахливого усвідомлення, що окупанти наважилися захопити ядерний об'єкт. На жаль, багато робітників ЧАЕС досі в полоні, адже росіяни забрали їх із собою під час відступу.

Дивіться також "Зброя апокаліпсису": що не так із ракетами "Сармат", якими Путін роками залякує світ

Що відомо про можливу смерть росіян, які були на ЧАЕС

Вараш – поліське місто на півночі Рівненщини, супутник Рівненської АЕС. Цей населений пункт розташований за 50 кілометрів від кордону з Білоруссю. Інтерв'ю Олександра Мензула було присвячене проблемам громади та ядерної безпеки.

Можна згадати, як окопувалися безграмотні окупанти у Чорнобильській зоні. Я знаю це місце, там можна перебувати лічені хвилини. До речі, по наших каналах ми отримали інформацію, що з російських вояк, які там були, ніхто не вижив,
– сказав мер Вараша.

OBOZ.UA попросив Андрія Юсова прокоментувати можливу смерть окупантів у Рудому лісі. Той відповів, що інформацію про смерть цих окупантів наразі уточнюють.

Дивіться також Україна повністю відмовилася від постачання з Росії запчастин до атомних реакторів

Росія продовжує ядерний шантаж

  • Окупанти грають із вогнем, залякуючи весь світ тим, що завдадуть ядерного удару. Під час звернення до Федеральних зборів 29 лютого Путін пообіцяв бити ракетами "Сармат".
  • Утім, "Сармат" є основним компонентом ядерного стримування, це частина ядерної тріади. Його використання можливе у рамках великої ядерної війни, з країнами, які мають ядерну зброю.
  • Експерти вважають, що стратегічне озброєння складно використовувати в тактичних потребах, зокрема ударах по українських об'єктах. Тож погрози Путіна спрямовані на західні країни. Імовірно, господар Кремля вважає, що Захід злякається і надаватиме менше допомоги Україні.
  • У США відреагували на черговий ядерний шантаж, назвавши риторику Путіна безвідповідальною, а його заяви – неприпустимими.