На думку Сенцова, президент Росії Володимир Путін – це проєкція російських сподівань. Про це український режисер та колишній політв'язень сказав в ефірі "Радіо НВ".

Важливо Обурливі заяви Росії: який сигнал Кремль дає Україні

Сенцов наголосив, що росіяни хочуть, щоб їх зомбували, бо їм це подобається.

Чому у нього є підтримка? Тому що він робить те, чого хочуть росіяни. Путін – це частина Росії, однозначно,
– зазначив він.

Саме це, за твердженням Сенцова, і є великою проблемою Росії, адже суспільство настільки деградувало, що потрібні дуже серйозні зміни, щоб якось підняти його рівень. Режисер додав, що наразі росіяни не тільки у політичній, економічній, військовій, а й у соціальній прірві.

Зверніть увагу Переговори по Донбасу: як Росія руйнує мінський і нормандський формати

Колишній бранець Кремля навів приклад російських ув'язнених. За його словами, вони ненавидять Путіна, але підтримують його агресивну зовнішню політику.

Якщо питання стосується зовнішньої політики, "чий Крим?", вони всі кажуть: ось це він добре зробив. І це проблема росіян – їхні імперські амбіції, вони на все дивляться через призму "моє". В цьому полягає глибинна підтримка Путіна, тому що він дуже гарно вміє грати на цих амбіціях росіян,
– пояснив режисер.

Що відомо про Олега Сенцова?

Це відомий український режисер, якого 10 травня 2014 року разом з активістом Олександром Кольченком затримали в окупованому Криму. Російські окупанти звинуватили обох у підготовці терактів. У 2015 році Сенцова засудили до 20 років російської колонії суворого режиму.

7 вересня Олега Сенцова разом з іншими 34 політв'язнями та військовополоненими моряками повернули в межах обміну полоненими з Росією. РФ передали теж 35 утримуваних в Україні осіб.

Інтерв'ю з Олегом Сенцовим: дивіться відео