Відтак Москва виходить з цього процесу і, практично, погрожує військовою ескалацією Україні. Про це Андрій Піонтковський розповів у програмі "Про головне" на 24 каналі.

До теми У російській Держдумі замислились про "офіційне" постачання зброї на Донбас

За його словами, цей крок зроблений в результаті роздратування, що Москві не вдається змусити українську владу власноруч реалізувати кремлівські цілі щодо приєднання України, ОРДЛО.

Він також пригадав заяву представника Росії в ТКГ Дмитра Козака від 9 липня.

Він тоді сказав: "Не морочте нам голову пропозиціями про припинення вогню". Це цілком не цікавить Москву. Вона завжди порушує ці припинення",
– зауважив публіцист.

Андрій Піонтковський вважає, що ні про яку повагу Росії до України не можна розмірковувати, зокрема, після публікації пресрелізів розмови Путіна з Зеленським. Насамперед путінського пресрелізу.

"Це безпрецедентно в історії світової дипломатії. Там чорним по білому написано, як Путін робив "виволочку" своєму співрозмовнику – президенту незалежної держави – за те, що його парламент прийняв закон, який не подобається Путіну", – наголосив він.

На його думку, це цілком неприйнятний тон світової дипломатії. Він не випадковий. В цей патерн (набір стереотипних поведінкових дій – 24 канал) вкладається:

  • і путінське інтерв'ю, де він просто "кричав" про свої величезні претензії до сусідніх країн.
  • і повторні ультиматуми Козака. Перший – 9 липня. І наступний – 30 липня, коли він, фактично, заявив про вихід Росії з нормандського формату і повалився з докорами не лише на Україну, а й на Францію та Німеччину.

Москва визначила свій курс стосовно України. Вона грає на ескалацію, на військові погрози,
– відзначив російський публіцист.

Відмову Росії брати участь у перемовинах: що відомо

  • Ставленик Кремля за так званими питаннями України Дмитро Козак заявив, що варто припинити переговори на рівні радників президентів Росії і України. Заступник керівника адміністрації Путіна зазначив: не хоче більше брати участі у виставі, а переговори варто перенести у формат Нормандії і власне керівників держав, а не їхніх помічників.
  • Відповідний лист Дмитро Козак відправив раднику канцлерки Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України.
  • Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак назвав лист проявом дипломатичної гри і вказав, що переговорний процес триває.
  • Згодом Росія спростувала інформацію про намір згорнути переговорний процес щодо Донбасу. У Кремлі заявили, що Дмитро Козак нібито не писав у листі, що перемовини на рівні радників – безглузді.​

Російський публіцист Андрій Піонтковський про заяви Кремля щодо України: відео