Експерти також відмітили, що російським солдатам не вистачає техніки на фронті. Крім цього, росіяни жаліються на те, що зброя, яка надходить на передній край, є старою та неефективною.

До теми Мають багато мотлоху: чи здатна Росія виготовляти нове озброєння

Росіяни воюють зі своїми командирами

Аналітики Інституту вивчення війни з посиланням на російського "воєнкора" стверджують, що російським військам, особливо 20 і 2 загальновійськових армій Росії, які діють на сході України, не вистачає легкої транспортної техніки, що заважає їм ефективно битися на фронті й знижує їх моральний дух.

Мілблогер стверджував, що російські солдати повинні зареєструвати свої приватні транспортні засоби в міністерстві оборони Росії. Після чого їхній транспорт зникає або передається в інше місце,
– сказали експерти.

В ISW також наголосили, що російські командири регулярно карають військовослужбовців. Зокрема, це може трапитися за будь-яку дрібницю.

"Карають російських солдатів, які зберігають свої машини або ж які вчинили дрібні адміністративні порушення. Росіяни відчувають, що вони "воюють" зі своїм командуванням", – зауважили аналітики.

Також в Інституті вивчення війни розповіли, що російська влада не надала своїм силам, які діють на Херсонському напрямку, човни та ігнорувала постійні звернення солдатів. А командир батальйону "Восток" Олександр Ходаковський стверджував, що російські збройні сили продовжують стикатися з проблемами контрбатарейних операцій після того, як почали відчувати нестачу артилерійських систем.

Солдати заявили, що російські сили почали отримувати "застарілі" буксировані гаубиці Д-20. Ходаковський стверджував, що ця зброя непридатна для контрбатарейного бою, можливо, посилаючись на знос ствола від постійного використання, що з часом робить трубну артилерію менш точною,
– наголосили в ISW.

Численні "воєнкори" стверджують, що російським військам бракує відповідних контрбатарейних можливостей, особливо після звільнення командувача 58 загальновійськової армії генерал-майора Івана Попова на початку липня.

Водночас росіяни вчаться на власних помилках

Однак інші російські "воєнкори" стверджують, що їхні війська вдосконалюють тактику артилерії. Ба більше, ці мілблогери запевнюють, що артилерійські підрозділи Росії стали набагато точнішими, ніж вони були рік тому.

"Можна припустити, що мобілізований персонал, який не мав попереднього військового досвіду, навчився точно вражати цілі", – констатували експерти.

Наостанок в Інституті вивчення війни сказали, що постійні скарги російського персоналу свідчать про те, що міноборони Росії не бажає або не може вирішувати постійну нестачу обладнання та проблеми з низьким моральним духом. Однак російські війська, можливо, вдосконалюють тактику та навчаються на попередніх помилках, зокрема і через те, що Захід затягує з постачанням озброєння в Україну.

Росіяни мають значні втрати на фронті

  • У Генштабі ЗСУ 22 серпня розповіли, що за минулу добу ще 410 росіян ліквідували наші захисники. Крім того, українські солдати знищили десятки одиниць ворожої техніки.
  • Також потерпають окупанти й поблизу населеного пункту Роботине у Запорізькій області. Там ЗСУ вибивають росіян з позицій і закріплюються на досягнутих рубежах.
  • У нещодавній заяві заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Збройні Сили фактично ліквідовують обороноздатність окупантів. Вона також підкреслила, що оцінка досягнень Сил оборони має виходити за рамки простого звільнення територій.