Військово-промисловий комплекс Росії вже далеко не такий потужний, як перед повномасштабним вторгненням. Однак помилкою буде вважати, що росіяни не можуть виготовляти геть нічого. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник.

Дивіться також Щоб Storm Shadow не били по базах у Криму: Росія хоче знищити злітно-посадкові смуги для Су-24

Чи може Росія виробляти нове озброєння

Для країни-агресора все відчутнішими стають втрати на війні проти України. Адже поповнювати їх виявляється доволі проблематично.

Якщо говорити такі артсистеми, як 2С19 "МСТА-С", не враховуючи вже новішої 2С34 "Хоста", такої техніки будувати повноцінно не можуть. В них всього залишилось 6 – 8 верстатів, що висвердлюють столи. Не заводів, а верстатів,
– зауважив Петро Черник.

Крім того, що в цих верстатах є багато західних деталей, росіяни не можуть виробляти конкурентно придатні одиниці.

Хоч у 2000-х роках Росія запаслась найрізноманітнішою кількістю устаткування. До того ж добувати до них запчастини і, особливо, програмне забезпечення, з кожним роком стає все важче.

"Але не настільки важко, щоб не розв'язувати цю проблему. В частині артилерії все лежатиме в площині "знімання зі складів". Те ж стосується і бронетехніки", – наголосив військовий експерт.

Петро Черник про можливості ВПК Росії: дивіться відео

"Мотлоху ще багато"

Зауважимо, що росіяни досі можуть виробляти 25 танків Т-90 на місяць. Більше потенціалу у них немає.

Але мотлоху мають неймовірно багато, ми це скасувати не можемо. Ми сміємось з Т-54, Т-55, але там серйозна гармата до 15 кілометрів завдання ударів,
– зазначив Черник.

Якраз цих гармат у Росії дуже багато. Мовиться про установку Су-100 ще з часів Другої світової війни, яка є наймасовішою у своєму роді.

Китай постачає Росії озброєння: що відомо

  • Всупереч санкціям, країна-агресор продовжує отримувати озброєння від інших країн. Зокрема, мовиться про чималі поставки з Китаю. Зауважимо, ще раніше стало відомо, що Пекін продає Москві товари подвійного призначення. Але цього разу у виданні Telegraf повідомили про пряму військову допомогу.
  • Згідно з розслідуванням журналістів, з червня 2022 по червень 2023 року більш ніж у тричі між країнами зріс експорт товарів, які можуть використовувати у військовій сфері. Зокрема, за два місяці широкомасштабної війни китайська компанія передала російській тисячу дронів.
  • А у перші тижні наступу Росії компанія Hems999 відправила країні-терористу два вертольоти. Крім того, від початку 2022 року та до першого кварталу 2023 фірми з Китаю надсилали оптичні приціли понад 50 компаніям Росії.