Про це 24 каналу сказала керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона наголосила, що ворог вдається навіть до таких засобів через те, що не має інших успіхів.

Читайте також Путін особисто не дозволив відступати з Херсона: було б "принизливим визнанням поразки", – NYT

Що відомо про використання контейнерів з отрутою

Гуменюк зазначила, що те, що сталося, стосується загалом тактики російських окупантів. Адже ворог періодично погрожує нам техногенними катастрофами, намагаючись уражати об'єкти критичної інфраструктури, шантажуючи ядерною катастрофою, постійно тримаючи під загрозою Запорізьку АЕС та інші станції.

Тому підрозділи готові до реагування на такі випадки. Але світова спільнота має знати, що ворог використовує будь-які способи саме через те, що не має інших успіхів,
– наголосила керівниця пресцентру ОК "Південь".

Вона зауважила, що застосування хімічної зброї в будь-якому випадку є небезпечним і може викликати у людини симптоми аж до смертельних. Про це мовиться в описі кожного отруйного способу впливу.

Наразі ми були готові до того, що така реакція може бути у ворога, тобто аж до застосування хімічної зброї. Тому уражень чи критичних станів немає, реагування підрозділів було адекватним і швидким,
– сказала Гуменюк.

Вона додала, що дзеркальна відповідь на такі дії росії є неможливою, оскільки Україна дотримується норм міжнародних конвенцій, зокрема, того, що стосується законів ведення війни. Водночас кожен такий випадок фіксується, щоб передати всі матеріали для реагування в міжнародних судах.

Більше про контейнери з отрутою, які росіяни скинули на позиції ЗСУ

  • Російські окупанти атакували наших захисників з допомогою безпілотника та скинули на бойові позиції ЗСУ контейнери з отруйною речовиною.
  • Як зазначили в ОК "Південь", ймовірно йдеться про хлорпікринову гранату К-51. Унаслідок атаки втрат та критичних станів серед українських військових немає.
  • Водночас на полі бою окупантам не вдається просуватися вперед. Понад те, ЗСУ змушують ворога відходити та облаштовувати нові рубежі на більш віддаленій лінії фронту.

Зверніть увагу – на ЗСУ кинули контейнери з отрутою біля Херсона: дивіться відео