Двометровий меморіал в честь українських прикордонників встановили біля адмінбудівлі Азово-Чорноморського регіонального управління ДПСУ та відкрили 27 червня 2017 року. До того у сквері Шмідта стояла стилізована кам'яна газета з барельєфом Леніна, проте її перетворили на Прикордонний стовп, а перед ним розташували фігуру бійця з вівчаркою.

Читайте також: Окупанти у Херсоні змусили підлітків нищити меморіал героїв Небесної Сотні: погрожували зброєю

Зазначається, що цю скульптуру придумали військові, які служать на адміністративному кордоні з Кримом. Пса зробили за світлинами чотирилапого вартового, на ім'я Вердер, який служить в Херсоні. Постать прикордонника – це збірний образ бійця, який боронить українську землю.

Пам'ятник воїнам-прикордонникам усіх поколінь / фото Херсонської ОДА

Вчора ввечері "Українська правда" повідомила, що росіяни знесли цю пам'ятку. Ймовірно, бажають там встановити свої символи – стару бабу з прапором, Сталіна, Леніна чи ще якусь постать, яка нагадуватиме СРСР.

Окупанти зносять пам'ятник прикордонникам в Херсоні / фото УП

Одразу після окупації росіяни рвуться нав'язувати мешканцям свою віру в радянський союз та "русскій мір". Окупанти знищують всі символи України, пам'ятники, спалюють українські книжки, а також змінюють мову навчання в закладах освіти на російську. Чим не геноцид українського народу?

Яка ситуація на Херсонщині: останні новини

  • 25 травня стало відомо, що Путін підписав про спрощену видачу російських паспортів на Херсонщині та Запоріжжі. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що найманці Кремля спрощують процес подання заяви на отримання російського громадянства для депортованих на територію Росії громадян України.
  • Окупаційна влада на Херсонщині змусили підлітків знищити меморіал Небесної Сотні в місті. Окупанти погрожували хлопцям, що викрадуть їх, якщо ті не порвуть плакати з фотографіями героїв. Що й потрібно було очікувати, росіяни використали відео, як підлітки нищать меморіал, для своєї пропаганди.
  • Херсонський активіст Володимир Молчанов розповів 24 каналу, що недолугі укази фейкової влади Херсонщини у будь-якому випадку призведуть до нестачі їжі та речей першої необхідності на території тимчасово окупованого регіону. Зокрема, російські військові придумали якийсь аномальний валютний курс: 1 гривня = 2 рублі.
  • "Ламать не строїть" – девіз росіян, які прийшли "асвабаждать" вільний український народ від чудово життя. У Херсонській області окупанти зруйнували зелену енергетику регіону, яка перед війною почала стрімко розвиватися. Росіяни зброєю знищували станції та, звичайно, мародерили техніку, яку вони, ймовірно, вперше в житті побачили.

Вас це може зацікавити – Зеленський різко відповів Кіссинджеру на пропозицію віддати шматок України Росії: дивіться відео