Він зазначив, що цей напрямок, а також напрямки у Донецькій області буде посилено. На тлі цього Зеленський також розповів про важливі рішення партнерів, зокрема, завдяки перемовинам у Франції. Україна отримає посилення в артилерії, авіації, РЕБ та ППО.

Дивіться також Нова Антанта і відкриття нового "Другого фронту": чому зустріч у Нормандії може стати історичною

Ситуація на Харківському напрямку

Володимир Зеленський у зверненні повідомив, що 8 травня він обговорив з головнокомандувачем Олександром Сирським ситуацію на фронті. Зокрема, розмова стосувалася Харківського напрямку.

Дуже вагомий результат – те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо російські підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину. Напрямок – посилено. І буде ще посилено,
– вказав президент.

Водночас український гарант зауважив, що була доповідь і щодо Донецьких напрямків, де найбільш важко.

Нові рішення щодо ППО, артилерії, авіації

Зеленський також зазначив, що триває робота над тим, аби забезпечити більше резервів українській армії. Зокрема, завдяки перемовинам у Франції є нова допомога для оборони нашої країни – від Франції та Сполучених Штатів.

Також є певні зрушення й щодо артилерії – Україна готує нову виробничу платформу для виробництва снарядів калібру 155. Окрім цього, буде також більше можливостей в авіації та РЕБ. Готується нова системна основа для тренування підрозділів української армії.

Як зауважив Володимир Зеленський, Україна продовжує максимальну комунікацію з партнерами. Вже за тиждень відбудеться перший Саміт миру. Попереду важливі зустрічі та перемовини з європейськими лідерами.

Вже є домовленості з партнерами щодо додаткових систем ППО для України, і деякі із цих рішень спрацюють більш оперативно, а частина – ближче до осені. Я вдячний кожному лідеру, кожній державі, які дійсно практично нас у цьому підтримують,
– сказав президент.

Також вже майже готові нові безпекові угоди для України. Зеленський вказав, що ці місяці – час для стратегічних рішень. Травень розширив можливості на полі бою, зокрема, в далекобійності. Червень має дати посилення дипломатії та стратегічним перспективам – усьому тому, що може наблизити справедливий мир і дати більше сили нашому українському суспільству.

Подяка Зеленського

У ході звернення Володимир Зеленський відзначив українських захисників, що цього тижня найкраще проявили себе в боях. Харківський напрямок – це 36-та окрема бригада морської піхоти і 92-га окрема штурмова бригада. Донецька область – 55-та окрема артилерійська бригада.

Також особливо відзначилися воїни ГУР, а саме підрозділ "Група 13" та спецпідрозділ "Шаман". Не оминув увагою Зеленський й СБУ – він подякував Центру спеціальних операцій "А", департаментам контррозвідки та військової контррозвідки.

"Дякую! Кожна одиниця знищеної російської техніки, кожна російська втрата – це плюс до гарантій нашої української незалежності", – сказав президент.