Росіяни замінували їх самі ж раніше. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла керівниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк, повідомляє 24 Канал.

Цікаво У Сімферополі чули потужні вибухи: "бавовна" завітала і до Бердянська

Окупанти хочуть повернутися на старі позиції

Гуменюк зауважила, що зараз, коли після підриву окупантами Каховської ГЕС вода повертається фактично в русло і навіть відступає глибше в його межах, загарбники намагаються повертатися на свої позиції.

Для них це ускладнено через те, що карта мінних полів їхніх змінилася суттєво, велика вода розкидала їхні ж мінні загородження, які вони намостили вздовж лівого берега, і їм доводиться розміновувати територію перед тим, як повертатися. До того ж їхня робота ускладнюється поширенням кишкових інфекцій,
– зауважила керівниця пресцентру.

За її словами, росіянам на лівому березі нині складно, адже в них є дуже великі перебої з питною водою, а логістика – не убезпечена.

Варто прочитати Рівень води падає, солоність моря повертається в норму: головне про підрив Каховської ГЕС

Після підриву Каховської ГЕС ЗАЕС опинилася у небезпеці: що відомо

  • Президент Володимир Зеленський схиляється до думки, що Росія готова підірвати ЗАЕС. Адже це може стати інструментом впливу на західну спільноту. На думку Кремля, через це Захід тиснутиме на Україну.
  • Напередодні окупанти закрили доступ до інформації про рівень радіації на Запорізькій АЕС, що є порушенням вимог ядерної та радіаційної безпеки. Тепер Україна може дізнаватися про рівень радіації лише через МАГАТЕ.
  • До слова, МАГАТЕ досі не ухвалило резолюцію про демілітаризацію та деокупацію території Запорізької АЕС. На території станції перебувають російські військові, які не цураються розміщувати зброю навіть у реакторних відділеннях.
  • Окрім того, представники на ЗАЕС не мають вільного доступу до всієї території станції, що викликає ще більше запитань про їхню роботу там.