Про це 24 Каналу сказав ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко, зауваживши, що сьогодні російська дипломатія катастрофічно провальна.

Читайте також Перед самітом миру Швейцарія хоче вигнати російських шпигунів

"Не плутайте дипломатію з пропагандою"

Дипломатія Росії зараз – це поїздки з "колгоспом" у Пекін й з тим самим "колгоспом" до Мінська. Інколи ще є Пхеньян та Тегеран.

Це все. На місці Сєргєя Лаврова, я б вже давно втопився в Москві. Проте він як і вся так звана російська еліта – люди без волі та гідності, тому вони цього робити безумовно не будуть,
– мовив ексміністр закордонних справ України.

Інша річ, коли йдеться про пропаганду. Тут важливо розрізняти поняття пропаганди й дипломатії.

Якщо ви 24 години на добу впродовж років будете зомбувати мавпу, то вона повірить, що Земля квадратна, а сонце крутиться навколо цієї Землі. Росія своєю пропагандою це довела,
– зазначив Огризко.

За його словами, росіяни за кордоном використовують досягнення демократії для просування своєї абсолютно деструктивної позиції. Кремль всі ці 30 років після розпаду Радянського Союзу працював на те, щоб створити на Заході потужну мережу своїх або законсервованих агентів, або агентів впливу.

Коли ми сьогодні час від часу чуємо, що якийсь там професор університету в Європі раптом заспівав з московського голосу, то це означає, що це розконсервована "бляшанка", яка тепер починає активно працювати. Проросійські партії, "громадські організації" – це те, що робилося кілька десятиліть тому й те, що сьогодні починає працювати,
– наголосив ексміністр закордонних справ України.

У цьому плані Росія може дати фору й не тільки Україні, а всій Європі.

Російська пропаганда: останні новини

  • Країна-агресорка вкотре ініціювала "дискусію" в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй щодо військової підтримки України з боку Заходу. Водночас Москва не припиняє власні поставки озброєнь з Ірану та Північної Кореї.
  • Також напередодні Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15 – 16 червня, Росія активізувала інформаційну кампанію про нібито "мирну угоду з Україною".
  • Владімір Путін вважає, що повноваження українського президента Володимира Зеленського нібито закінчилися і тепер він не знає, з ким вести переговори. Водночас диктатор вважає, що Верховна Рада та спікер Руслан Стефанчук буцімто "єдина легітимна влада" в Україні.