Про це в ефірі телемарафону повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Він зазначив, що особливий акцент загарбники робитимуть на дискредитації вищого керівництва країни.

Дивіться також "Після поразки росіян поженуть війною на Китай": нові наративи російської пропаганди

План Росії

Олексій Данілов розповів, що росіяни вже підготували план внутрішньої дестабілізації України, який хочуть реалізувати вже після виборів президента 17 березня.

Росіяни ведуть підготовчу роботу до інсталяції цього плану. Це внутрішня дестабілізація. Нам треба, як ніколи зберігати єдність. Нам треба розуміти всі ті підступні речі, які буде вкидати Росія в наш інфопростір,
– наголосив Данілов.

Водночас секретар РНБО зазначив, що окупанти вже почали тестувати деякі речі й щодо інших країн, у яких незабаром мають відбутися вибори.

В інтерв'ю "Укрінформ" Олексій Данілов розповів, що одним з пунктів проєкту з дестабілізації має стати питання виборів. Росіяни братимуть дуже активну участь у цьому процесі.

Вони робитимуть усе можливе і неможливе, щоб дискредитувати вище військово-політичне керівництво нашої держави, дискредитувати нашого президента. Це справжня операція з дестабілізації ситуації в Україні,
– зазначив він.

За словами Данілова, особлива небезпека пов'язана з соцмережами, де можна зберігати анонімність. Саме через них поширюють фейки та дезінформацію. Наразі спецслужби працюють у напрямку ліквідації загрози.

Інформаційні операції

  • The Washington Post пише, що у Москві протягом багатьох місяців намагалися створити враження "розколу" між Володимиром Зеленським і Валерієм Залужним. За вказівкою Кремля було створено тисячі публікацій і сотні сфабрикованих матеріалів. Метою було розділити та дестабілізувати українське суспільство.
  • Головне управління розвідки попереджає, що окупанти почали реалізацію активної фази інформаційної операції "Перун". Планують залучити іноземних журналістів, медійних осіб і блогерів для виправдання агресії проти України.
  • Нещодавно американський пропагандист Такер Карлсон узяв інтерв'ю в Путіна. У ГУР наголосили на тому, що це інтерв'ю є спецоперацією, завдяки якій хочуть донести думку російського президента до країн Глобального Заходу.