Подібні фейки спрямовані насамперед на внутрішню аудиторію в Росії. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Читайте також Не капітуляція: Путін визначив собі нову ціль війни з українцями

Росіяни вигадали черговий фейк про Україну

Російські пропагандистські телеграм-канали почали писати про те, що нібито троє харків'ян загинули в Пункті незламності від отруєння чадним газом. Інформація супроводжувалася фейковими скриншотами нібито з українських медіа.

Однак таких новин українські ЗМІ насправді не публікували, адже і самої трагедії не було ніде, окрім уяви російських пропагандистів.

Для росіян дуже важливо, що в Україні не все добре. Зараз їм з Кремля розповідають, мовляв, що ще трішки будемо бити по українських електростанціях ракетами, і всі українці там помруть,
– сказав Шейтельман.

Путін розповідає росіянам брехливі історії про те, як переможе

Він додав, що зараз ціль війни Росії проти України полягає у тому, аби вбити якомога більшу кількість українців, а потім спокійно забрати українські території.

Владімір Путін обіцяє, що ще трішки будуть бити-бити і майже всіх уб'ють, а решта – здадуться. Він щоразу розповідає нову історію про те, як переможе,
– сказав політтехнолог.

Він нагадав, що російський диктатор вже неодноразово розповідав своєму народу казки про методи, які допоможуть перемогти у війні проти України.

  • Путін казав, що досягне успіху, залишивши Європу без російського газу.
  • Кремль просував наративи про те, що заморить голодом Африку.
  • Зараз путінські пропагандисти транслюють інформацію про те, що українці не витримають випробування відсутністю електроенергії.

Шейтельман додав, що такі байки потрібні очільнику Кремля, аби підтримувати у росіян віру у те, що війна для них ще не програна.

Михайло Шейтельман розповів про нові наративи російських пропагандистів: дивіться відео

Маячня російської пропаганди

  • Російська пропаганда набирає обертів. Росіяни поширили дописи про нібито підготовку в Польщі "референдуму" про приєднання західної частини України.
  • Також кремлівські пропагандисти показали кадри, де нібито Польща відправляє колони військової техніки в сторону кордону. Представники російського телебачення припустили, що вся ця зброя прямує в Україну чи Білорусь. Тільки от у якості відеоряду пропагандисти використали парад військової техніки на День незалежності Латвії.
  • Пропагандистка Маргаріта Сімоньян заговорила про Гаагу. Вона вважає, що під суд можуть потрапити навіть двірники, що прибирають біля Кремля.