Про це інформує Newsweek.

Читайте також: Катастрофа MH-17: лідери ЄС закликали Росію визнати свою відповідальність

Звинувачення у спробі держперевороту були висунуті проти 12 жителів Чорногорії, а також проти двох співробітників російської військової розвідки Едуарда Шішмакова та Володимира Попова, яких судять заочно після того, як вони втекли до Сербії, а пізніше були репатрійовані до Росії. Ймовірним організатором заколоту виступив Братислав Дікіч, 48-річний колишній командир спецпідрозділу сербської поліції, також відомої як жандармерія, нагадує видання.

"За планом змови, потенційно розробленим у Москві, Дікіч повинен був керувати загоном із двох десятків бойовиків, одягнених в уніформу чорногорської поліції, метою яких було зайняти будівлю парламенту Чорногорії і відкрити вогонь по протестувальниках у ніч після виборів. Згідно зі звинуваченням, росіяни Шішмаков і Попов заплатили Дікічу понад 200 тисяч доларів для придбання зброї та шифрованих телефонів. Ці насильницькі дії повинні були привести до введення надзвичайного стану, що дозволило б проросійським політикам, лідерам, які виступали проти членства Чорногорії в НАТО, взяти управління країною під свій контроль. Під час цього хаосу змовники мали вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича", йдеться у статті.

Але реалізація змови провалилася. За повідомленнями, чорногорські чиновники отримали сигнал від своїх сербських колег, які попередили про присутність російських військових чиновників у країні. За чотири дні до виборів Мірко Велимирович, колишній поліцейський, зізнався в участі у змові і наданні допомоги в перевезенні зброї. Російські військові, зрозумівши, що їхній план розкрито, виїхали з країни, зазначає автор публікації.

Також звинувачення були висунуті главі сербського підрозділу байкерського угруповання "Ночные волки", пов'язаного з Кремлем, ветерану російської війни на сході України Олександру Сінджелічу. Пізніше він назвав Шішмакова одним із головних фінансистів невдалого перевороту.

Читайте також: У Сенаті США заявили про впевненість у причетності Кремля до перемоги Трампа на виборах

Зараз Чорногорія є членом НАТО й активно прагне до членства в ЄС, але експерти попереджають, що ситуація нестабільна, зауважує американська газета.

Спроба перевороту стала показником тривалої залученості Росії в події в регіоні. Чорногорія є тому прикладом. Це демонструє здатність Кремля використовувати жорстку силу і підпільні методи для підриву та дестабілізації регіону,
застерігає експерт із Росії в Atlantic Council Марк Симаковскі.

Нагадаємо, спробу державного перевороту в Чорногорії було здійснено 16 жовтня 2016 року. Уряд Чорногорії та британські й американські спецслужби, залучені до розслідування змови, заявили, що мають докази причетності політичного керівництва Росії до цього військового путчу.