Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, найімовірніше, це був ФАБ-500, який окупанти регулярно запускають зі своїх літаків.

До теми Під загрозою ударів – Чернігів, Суми та Запоріжжя: все, що відомо про керовані авіабомби Росії

Багато з них просто не вибухає

Світан припустив, що це могла бути одна з тих керованих бомб, деякі з яких прилетіли по Бєлгороду ще наприкінці квітня. Переважно одночасно скидають близько чотирьох ФАБів. Тоді кілька з них приземлилися по російському місту.

3 бомби, які не вибухнули. З чотирьох лише одна вибухає. 75% – неліквід. Таке саме в росіян може бути і з ядерною зброєю – 1 з 4 може вибухнути. І то незрозуміло де,
– зауважив Світан.

Дивіться розмову з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу

На його думку, тодішні падіння авіабомб в Бєлгороді могли статися не просто так. Цілком могло бути так, що у такий спосіб окупанти хотіли звинуватити Збройні Сили України в тероризмі. Однак нічого не вдалося, адже авіабомби завдали невеликих збитків.

Відомо, що окупанти почали обстрілювати такими авіабомбами територію України приблизно з початку 2023 року. Модернізована бомба може летіти на відстань до 40 кілометрів.

Падіння російських авіабомб в Бєлгороді: коротко

  • 20 квітня російська авіабомба несподівано приземлилася в Бєлгороді. Тоді на дорозі з'явилася величезна прірва, а один з автомобілів опинився на даху магазина.
  • Бомба, яка впала у Бєлгороді, виявилася без запобіжника. Це свідчить про те, що пілот готувався скинути її на ціль.
  • За попередніми даними, на території Росії виявили вже чотири російські авіабомби, які падали не туди, куди їх запускали. Однак таких випадків може бути значно більше.