Країна-агресор усіляко намагалася зірвати Саміт миру. Ріші Сунак заявив, що росіяни вдалися до масштабної дипломатичної кампанії і вмовляли країни не їхати в Бюргеншток.

Дивіться також "Привид" Росії та вихід за межі західної "бульбашки": що західні ЗМІ пишуть про Саміт миру

Росіянин хотів купити зброю перед Самітом миру

Розкрито серйозну розвідувальну справу: дипломат, який перебував у Швейцарії, хотів придбати товари, які можуть бути використані для вбивств,
– ідеться в дописі.

Незадовго до саміту в Бюргенштоці російський агент у Берні намагався придбати зброю. Він відвідував різні місця, зокрема, магазин, який належить швейцарсько-німецькому торговцю зброєю. Але нічого не купив там.

Ідеться про зброю та небезпечні речовини. Швейцарські спецслужби були в курсі, агента підозрюють у порушенні законів про військові матеріали та про заборону експорту зброї.

Правоохоронці провели кілька обшуків у будинках разом із поліцейськими силами відповідних кантонів. Але не відомо, чи є арештовані.

Оскільки російський агент має дипломатичний імунітет, то Генеральна прокуратура Швейцарії звернулася до Федерального департаменту закордонних справ, щоб зняти імунітет. У Федеральної ради попросили дозволити кримінальне провадження.

Та Tages-Anzeiger наводить дані, що "дипломат" уже за межами Швейцарії.

Російські шпигуни в Європі

Диверсії у Європі готують не тільки росіяни, а й білоруси. Разом з лавиною тих, хто втік з Росії від мобілізації у Європу, потрапило багато сплячих агентів, які згодом можуть проявити себе.