Кажуть, що в приблизно в той час пов'язана з Росією злочинна група розв'язала масштабну атаку. Американське видання посилається на свої джерела.

Увага Чому "впали" сайти головних відомств України: що кажуть в Офісі Президента

Хто стоїть за кібератакою

За кібератакою ймовірно стоїть угрупування, відоме під назвами як ART29 або ж Cozy Bear. Ця група, за даними американської розвідки, є підрозділом російського Головного розвідувального управління.

Цього разу для проникнення в мережу Республіканської партії зловмисники використали слабкі місця системи компанії Synnex. Вона надає мережеві послуги республіканцям. Невідомо, які дані хакери переглядали або викрадали.

Що відомо про потенційних злочинців

  • У 2016 році вони зламали сайт Демократичної партії США і викрали конфіденційне листування членів партії.
  • Ще цих кіберзлочинців вважають відповідальними за напад на програмне забезпечення компанії SolarWinds. Тоді російські хакери змогли отримати доступ до 9 американських міністерств і відомств.

Увага Російські хакери влаштували масштабну кібератаку на банківську систему Німеччини – ЗМІ

Що кажуть у партії

Представники Нацкомітету Республіканської партії заперечили злам своїх комп'ютерних систем. Однак після публікації цієї історії керівник апарату заявив, що дізнався, що сторонній постачальник Synnex Corp. був порушений.

"Microsoft повідомила нам, що один із наших провайдерів, Synnex, міг бути викритий. Немає ознак того, що RNC зламали або якусь інформацію викрали. Ми розслідуємо справу і повідомили про це Департамент національної безпеки та ФБР", – сказав речник Нацкомітету республіканців Майк Рід.

В Республіканській партії заявили, що поки не виявили значних збитків чи втрати важливих даних. Вони негайно заблокували весь доступ облікових записів.

Хакерські атаки Росії у світі: останні новини

  • 18 червня у Польщі з'ясували, що масштабну кібератаку на офіційних осіб країни здійснили з території Росії. Від неї постраждала низка міністрів та депутатів.
  • Хакери угруповання Trickbot вкрали десятки мільйонів доларів у американських компаній. Їхнє програмне забезпечення – одне з найпопулярніших серед онлайн-вимагачів. У червні стало відомо, що один з головних учасників злочинної групи – це 55-річна росіянка.
  • На початку червня стало відомо, що хакери з Росії атакували поліцію Нідерландів під час розслідування катастрофи MH17.
  • Також хакери провладної російської групи Fancy Bear здійснили масштабну кібератаку на критичну інфраструктуру та банківську систему Німеччини.