Ціллю хакерів були "найважливіші польські офіційні особи". Такою інформацією поділилося Агентство внутрішньої безпеки та Служби військової контррозвідки Польщі.

До теми Переважно на ОПУ: в Україні за тиждень здійснили 50 тисяч хакерських атак

Віцепрем'єр-міністр країни Ярослав Качинський наголосив, що масштаби хакерської атаки були великими. Й додав, що дані від спецслужб дозволяють однозначно стверджувати: здійснили її саме Росії.

Правоохоронці встановлюватимуть усі обставини справи. Водночас від 18 червня вони розсилатимуть необхідну інформацію постраждалим.

Що відомо про інцидент

Хакерська атака на Польщу зачепила роботу багатьох установ. Через це прем'єр-міністру довелося терміново скликати закрите засідання парламенту.

Зламали, зокрема, електронну пошту Міхала Дворчика – глави канцелярії прем'єр-міністра, а також пошту його дружини та акаунти у соцмережах.

Сам Дворчик, розповідаючи про наслідки кібератаки на нього, припускав що дезінформаційні дії були вчинені з боку Росії або Білорусі.

Політику з 2010 року заборонено в'їжджати на територію цих країн. Все через те, що він активно підтримує демократичні рухи на території пострадянських країн.