Речник Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук розповів 24 Каналу, що росіяни продовжують штурми населених пунктів і намагаються зайти на краї сіл. Ворог постійно використовує керовані авіабомби.

Дивіться також Учора на Кринки було 9 штурмів: ворог зазнав втрат і був вимушений відійти

Російські штурми

За словами Плетенчука, ворог не зайняв населені пункти Кринки та Роботине. Вчора, 31 травня, ворог зменшив кількість штурмів на Кринки з 14 до 5. Морпіхам у населеному пункті вкрай важко, однак вони продовжують тримати оборону, хоча там не залишилося забудови, як і самого села.

Де розташовані Кринки та Роботине: дивіться на карті

Щодо Оріхівського напрямку, де є село Роботине, то цей населений пункт росіяни минулого тижня вже кілька разів "захоплювали ротом". Однак похизуватись звідти відеоматеріалами окупанти не можуть. Росіяни можуть закинути маленьку групу з прапором на крайню вулицю населеного пункту, де вона і залишається.

Ситуація така, що росіяни намагаються зайти на околицю (Роботиного – 24 Канал), щоб закріпитись і померти. І так кожної доби,
– зауважив речник Сил оборони Півдня.

Також Пленетчук розповів, що ворог постійно застосовує керовані авіабомби, однак їх застосовують і ЗСУ. Це стосується контрбатарейної боротьби та застосування авіації.

Ситуація на Півдні України: останні новини

  • Росіяни відновили штурми острова Нестрига Херсонської області, над яким українські оборонці встановили контроль 28 квітня цього року. Дмитро Плетенчук вважає, що загострення на лінії бойового зіткнення пов'язане підготовкою до Саміту миру, який відбудеться 15 – 16 червня у Швейцарії.
  • Також речник Сил оборони Півдня розповів, що Нестрига – один із найвіддаленіших з групи островів Дніпра у тій місцевості. Через це на острові дуже зручно ховати бойові установки та міномети.
  • За середу, 29 травня, російська армія здійснила 19 спроб штурмів, 12 з яких було у декількох населених пунктах на Оріхівському напрямку. На лівобережжі було 7 спроб штурмів, один з них був навіть на острів Нестрига. Ще 6 – здійснено на Кринки.