На зустрічі йшлося про конфлікти на сході України та в Сирії, а також, очевидно, про те, як можна відвести підтримуваних Іраном повстанців у Сирії від кордону з Ізраїлем, припускає Bild, адже, згідно з офіційною інформацією з Берліна, "розмова була конфіденційною".

Читайте також: Меркель обговорила з Лавровим ситуацію на сході України

"Герасимов вважається головним стратегом інтервенції РФ в Сирію – із 6 тисячами вбитих російськими бомбами мирних жителів і двома мільйонами біженців з кінця 2015-го. Крім того, з квітня 2014 року він внесений у список санкцій ЄС через його роль у війні на сході України", – зауважують автори публікації.

Як зазначають у МЗС ФРН, дозвіл Герасимову в'їхати в країну був винятковим випадком. Між тим точний зміст розмови німецьких та російських чиновників не повідомляється, йдеться у статті.

Така поведінка німецького уряду активізувала опозицію, яка тепер вимагає пояснення ситуації. Те, що Берлін мовчить про зміст зустрічі з провідними російськими політиками, є "прикрим і дивним", зазначив у розмові з виданням експерт партії ВДП із зовнішньополітичних питань Біджан Джір-Сарай. "Це мовчання робить зустріч підозрілою", – наголосив політик.

Невдоволення висловив і зовнішньополітичний експерт партії "зелених" Омід Нуріпур.

Уже тільки те, що уряд запрошує до Німеччини офіційних осіб, яким заборонено в'їжджати в ЄС, важко зрозуміти,
– вважає політолог.

Представник німецьких "зелених" також повідомив про намір його партії розслідувати ситуацію на рівні парламенту.

Читайте також: У Мюнхені пройшли протести проти політики партії Християнсько-соціальний союз