Про це він розповів у коментарі "РБК-Україна".

"Володимир Путін хоче, щоб Україна була лояльною державою. Програма максимум – зробити Україну російським сателітом. Програма мінімум – зробити Україну нестабільною державою, яку НАТО та Євросоюз ні в жодному разі не захочуть приймати до свого складу. Для нього українська політика коштує недорого", – наголосив фахівець.

За його словами, війни в Україні та Сирії разом коштують 3-4 мільярди доларів у рік, що становить лише 1,5% всього російського бюджету (250 мільярдів доларів у рік).

"Так, операція на Донбасі не є приємною, з точки зору міжнародної репутації, санкції теж радості не принесли. Хоча в поточному режимі санкції не працюють, але довгострокові санкції, які приведуть Росію до технологічного відставання, працюють. Росія є ізольованою від припливу технологій, і якщо така ситуація збережеться упродовж наступних 10-15 років, то ось тоді можна говорити, що вони реально подіяли. І якщо війна на Донбасі Путіну вартує дешево, то в Україні вона максимально дестабілізує ситуацію", – зауважив економіст.

На його думку, українські політики підмінили тему трансформації країни темою, "як би нам скинути режим Путіна", в тому числі, за рахунок посилення санкцій.

Я можу відповідально заявити – ні від яких санкцій режим Путіна не впаде. Він може впасти, якщо буде запроваджено повну заборона на купівлю російської нафти, якщо заморозять активи Центрального банку, коли Захід чинитиме аналогічно, як свого часу з Іраном – ось тоді він буде сильно страждати. Але і в Ірані, зауважте, режим не завалився,
– зазначив спеціаліст.

Крім того, він підкреслив, що на відміну від Криму, щодо Донбасу у Путіна з самого початку не було жодного плану, і взагалі це ідея не належить.

"Крим – це його рішення. І там була чітко зрозуміла мета – є межа і все, що потрібно зробити, з точки зору військової операції, – заблокувати маленький шматочок суші. На Донбасі незрозуміло, де провести межу", – додав Алексашенко та висловив думку, що великої війни за участю України, Росії, ЄС, США не буде.

Читайте також: Аналітик розповіла про країни, яким загрожує російська агресія