Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в етері телемарафону розповів, що польські фермери тимчасово розблокували пункт пропуску "Краківець". Раніше це анонсували.

Дивіться також Блокування польсько-українського кордону: яка ситуація для легкових автомобілів та автобусів

Блокування кордону триває

Попри те що "Краківець" розблокували на певний час, блокування на 5 інших напрямках триває. У чергах стоять близько 1700 вантажівок.

Вони зазначили, що свої дії поновлять десь 13 числа. Таку інформацію ми маємо від польських колег,
– зазначив речник ДПСУ.

За словами Демченка, наразі рух на "Краківці" досить інтенсивний. На території Польщі сформувалася черга із 600 автомобілів, які хочуть перетнути кордон до України.

Україна працює над угодою

  • Торговий представник України Тарас Качка повідомив, що незабаром країни зможуть домовитися й досягти угоди. Водночас польські фермери анонсували нові протести, які "зупинять усю Польщу".
  • Качка в інтерв'ю Euractiv розповів, що переговори з Польщею дуже скоро приведуть до заходів для захисту польських фермерів. За словами торгового представника України, це в майбутньому допоможе зняти напруженість та припинить протести на кордоні.
  • На думку фахівця, Київ згоден перейти до більш гнучкої системи торгівлі між ЄС та Україною. Качка наголосив, що Україна готова "боротися з інтересами сусідів". Зокрема, він пояснив, що пропозиція Єврокомісії щодо лібералізації торгівлі передбачає встановлення так званих аварійних гальм.