Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. Раніше повідомлялось про те, що дії Ілона Маска можуть загрожувати безпеці США.

Цікаво Україна вперше представила власний павільйон на TechCrunch Disrupt у Сан-Франциско

Допомога від США не зміниться

Давидюк зазначив, що про скорочення допомоги Україні заявляють дуже близькі до Трампа республіканці. Уся Республіканська партія про це не говорить. Вона має свій стратегічний інтерес в Україні, бо вона підтримує будь-який стратегічний інтерес США. Є внутрішнє протистояння в США, й Україну можуть обговорювати для цього. Однак США точно не будуть грати проти своїх національних інтересів.

Ми в ці національні інтереси входимо. США ніколи не будуть миритися з диктатурою, з убивствами мирного населення, з ґвалтуваннями, з переміщеннями людей. Для прикладу, окупанти вивозять людей з Херсона. Вивозили й гауляйтерів, і мирне населення, яке їхати не хотіло. Це чистий сталінізм. Це те, як свого часу, з Криму депортували кримських татар,
– зауважив політолог.

Давидюк про розкол у республіканців щодо допомоги Україні: дивіться відео

США більше вклала в Афганістан

Він продовжив, що говорив з американськими журналістами, й ті сказали, що вони дуже багато нам дають. Ми вдячні за кожен цент, але 40 мільярдів – це не дуже великі гроші, порівняно з тим, що трильйон пішов на Афганістан. Неправильно говорити, що ми нині найбільші реципієнти американських грошей. Тим паче мовиться не про порятунок України, а про протистояння режимів.

"Тут стоїть питання порятунку Західних демократій, порятунку Євросоюзу, захисту східного кордону Євросоюзу – найбільших партнерів США. Ось, за що йде війна. Якщо ви втратите Україну, де ви зараз будете протистояти Китаю? Як і чим? Республіканці прийдуть і будуть так само допомагати. Трамп говорив одне, але все одно зброю давали, перші джавеліни пішли при ньому", – наголосив Давидюк.

Новини США: останні події