Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Цікаво Порошенко – наживка, – експерт про мету злиття розмов із Байденом

Справа, зауважує політолог, не стільки в змісті розмови, а її тональності.

Лукавий цинізм, коли на словах Путін і Порошенко – вороги, а в реальному спілкуванні, якщо не друзі, то приятелі. Це в умовах війни, коли гинули люди. Дисонанс з пропагандистським публічним образом. У моральному відношенні це б'є і по Порошенку, і по Путіну,
– переконаний Володимир Фесенко.

Читайте також Поступки Росії по Донбасу: яку гру затіяв Путін

За його словами, перша реакція прихильників Порошенка – не вірю. Але для багатьох це стане шоком. Частина симпатиків Порошенка все ж сумніватиметься.

Сумнівно, що це російська пропаганда. По-перше, Путіна ця розмова також виставляє не в дуже гарному світлі. По-друге, Кремль міг запис використовувати раніше. Перед президентськими виборами, наприклад. А який сенс зараз? У Путіна розуміють: якщо вони самі оприлюднюватимуть такі розмови, то хто з ними потім спілкуватиметься по телефону?
– підкреслює Фесенко.

Варто зазначити, що пресслужба "Європейської солідарності" в коментарі "Українській правді" назвала плівки фейком. "Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом", – наголосили у політсилі.

Про що йдеться на нових аудіозаписах "плівок Порошенка"

  • На записі розмови, яка відбулася 30 квітня 2015 року, Порошенко і Путін досить дружньо говорять про миротворців та економічні проблеми Донбасу.
  • Порошенко дає рекомендації, як оптимізувати роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську. Путін говорить, що передасть ці рекомендації міністру закордонних справ Росії Лаврову.
  • Порошенко привітав Путіна з 1 травня. Обидва сміються, обмінюються жартами. Путін сказав, що вручатиме медалі "Героїв праці". Порошенко – про нагороди ветеранів до 70-річчя Дня перемоги.
  • Путін співчутливо цікавиться, як ситуація всередині України. Порошенко каже, вже налагоджується. По завершенню обидва тепло прощаються.