Таку думку в ефірі 24 каналу озвучив голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін. Він назвав конкретні прізвища осіб, які грають надважливу роль у цьому блокуванні.

До теми Рада суддів шантажує депутатів, щоб зірвати судову реформу, – ЦПК

Хто перешкоджає реформі

За словами Шабуніна, один з противників реформи – голова Ради суддів Богдан Моніч.

Він розповідає якісь дурниці. Мовляв, ми не виконуємо закон, бо він нам не подобається,
– зауважив голова ЦПК.

Шабунін вважає, що відповідальність за блокування реформи лежить персонально на ньому. Однак над Монічем стоїть верхівка судової мафії.

"Ми переконані, що це голова Верховного Суду пані Данішевська, а також голови Касаційних палат Верховного Суду – Львов і Гулько", – запевнив Шабунін.

"Друзі, я зараз до суддів звертаюсь. Якщо ви забираєте в суспільства єдиний спосіб вашого очищення – легітимний – не дивуйтесь, що у суспільства не залишається іншого способу, окрім вулиці (протестів – 24 канал)", – наголосив голова ЦПК.

Він додав, що цей спосіб суспільство обиратиме через безвихідь.

Чи можливі протести через суди

Шабунін запевнив, що дуже б хотів уникнути історії з суддівським майданом.

"Від нашої громадської організації ми робитимемо все можливе, щоб реформа відбулась у легальний спосіб. Якщо цього не станеться – я не бачу іншого способу, окрім того, щоб це робила вулиця", – заявив він.

Якщо ні судді, ні обрані політики не хочуть розв'язувати одну з найбільших проблем країни – ми маємо з цим змиритися? Вдруге за 2 роки? Ні, як на мене, занадто,
– додав Шабунін.

Зверніть увагу Зірвали реформу Зеленського: судді віддаляють Україну від ЄС і НАТО

Шабунін сказав, хто стоїть за блокуванням реформи: відео

Блокування реформи: що відомо

  • Рада суддів заблокувала головну частину судової реформи. Це сталося 13 вересня, коли судді просто не обрали членів до Етичної ради.
  • Вже 21 вересня стало відомо, що Рада суддів надсилає депутатам неприпустимі листи. За інформацією Центру протидії корупції, у них судді шантажують нардепів та вимагають змін до закону щодо судової реформи.
  • Щоб зірвати реформу остаточно, члени Ради суддів прагнуть послабити роль міжнародних експертів.