Про це заявив ексміністр оборони України та колишній народний депутат Анатолій Гриценко у прямому ефірі 24 каналу.

Важливо! Розведення військ поблизу Петрівського розпочнеться 9 листопада​

"Коли ми бачимо, що на двох ділянках проходить розведення, або ж зривається, а поряд, на сусідніх ділянках, вбивають і ранять наших солдатів, то це говорить про те, що в Путіна немає бажання досягати миру з Україною", – наголосив Гриценко.

За його словами, таким чином ми потрапляємо у вразливу ситуацію і підставляємо наших бійців, яких продовжують ранити та вбивати.

Тому, оскільки ми домовилися про припинення вогню і розведення, але ми бачимо, що вбивають наших солдат, то на місці головнокомандувача я б віддав наказ призупинити розведення та повернути військових на бойові позиції. І показав би, що це Росія не спроможна виконати те, що зобов’язалася зробити,
– відповів ексдепутат.

Гриценко зауважив, що йому очевидно, що Путін не віддасть під наш контроль окуповані території і людей.

"Не треба прискорювати будь-які нові нормандські зустрічі і розведенням до них готуватися. Потрібно взяти паузу і зміцнити себе економічно та в безпековому плані", – додав ексміністр оборони.

Де вже відбулося розведення військ на Донбасі?Розведення сил і засобів уже відбулося на двох ділянках – №1 в районі Станиці Луганської та №2 в районі Золотого. Обидві ділянки розташовані у Луганській області.

Усі розведення відбуваються у межах Мінських угод і є кроком та умовою для зустрічі у нормандському форматі. За умовами розведення, українські військові мають відійти на відстань, яка дозволила б одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей з боку проросійських бойовиків.


Карта розведення військ на Донбасі / інфографіка 24 каналу