Після серії успішних українських ударів Чорноморський флот Росії вочевидь не зможе мати в акваторії Чорного моря такий контроль, як раніше, а також буде менш безпечно почуватися у портах. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії від 26 вересня.

Дивіться також Віддавав накази про ракетні удари по Україні: що відомо про ліквідованого адмірала Соколова

Росія втрачає здатність до блокади українських портів

Хоча Україна завдала серйозної шкоди Чорноморському флоту Росії, він все ще зберігає спроможність виконувати бойові завдання, зокрема завдавати ракетних ударів.

"Фізична шкода для Чорноморського флоту Росії майже точно серйозна, але локальна. Флот майже точно зберігає спроможність виконувати свої основні завдання воєнного часу – завдання ракетних ударів і локального патрулювання", – мовиться у повідомленні.

Водночас, як зазначили у розвідці Британії, його здатність здійснювати ширше патрулювання у чорноморському регіоні і забезпечувати де-факто блокаду українських портів надалі зменшиться.

Також Чорноморський флот Росії, ймовірно, має погіршену здатність захищати свої об'єкти в порту і проводити рутинне обслуговування,
– зазначають аналітики.

Британська розвідка додає, що українські атаки поставили Росію у ситуацію, коли їй доводиться реагувати на дії противника, та демонструють, що українські військові здатні поставити під сумнів символічну і стратегічну "проєкцію сили" Росії, яку їй забезпечує контроль над Севастополем.

Що відомо про удари по Чорноморському флоту Росії: подробиці

  • 13 вересня в районі судноремонтного заводу "Севморзавод" в тимчасово окупованому Севастополі було уражено два російські судна. Мовиться про великий десантний корабель "Мінськ" (Балтійський флот Росії) і дизель-електричний підводний човен "Ростов-на-Дону" (Чорноморський флот). Унаслідок удару судна було знищено.
  • 20 вересня Україна завдала удару по командному пункту Чорноморського флоту Росії в окупованому Криму. Сили оборони вразили командний пункт окупантів біля селища Верхньосадове.
  • 22 вересня штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі зазнав ракетної атаки. За даними українських військових, унаслідок удару було ліквідовано командувача Чорноморського флоту Росії Віктора Соколова. Також загинуло чимало офіцерів.
  • Додамо, що раніше українські військові пошкодили великий десантний корабель "Оленегорский горняк" (Північний флот) у районі Новоросійська.