У п'ятницю, 17 березня, Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що провело моніторинг способу життя високопосадовця митниці Руслана Черкасського. У підсумку стало відомо, що чиновник володіє активами сумнівного походження на суму в близько 150 тисяч доларів (4 мільйони гривень на момент отримання).

Дивіться також Принизливий укол для Гутцайта: чому росіян повернули до змагань у фехтуванні

"Подарунок від батька-пенсіонера"

Важливо, що з цим фактом – ймовірно, незаконного збагачення – уже ознайомлюються в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

Посадовець (Руслан Черкасський – 24 Канал) 13 червня 2020 року подав до реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, де поінформував, що отримав 11 червня від свого батька подарунок у грошовій формі на суму понад 3 мільйони 995 гривень,
– йдеться у повідомлення НАЗК.

Разом з тим в повідомленні наведені пояснення чиновника, що, мовляв, "дар від батька" він оформив нотаріально – себто є договір дарування йому 150 тисяч доларів. І щонайголовніше, про це йдеться в декларації за 2020 рік.

Зауважимо, що надалі вирішуватиметься питання щодо визнання цього активу в розмірі 150 тисяч доларів Черкасського необґрунтованим та його стягнення в дохід держави, згідно зі статтею 290 Цивільно процесуального кодексу України.

Проти Черкасського відкрили дисциплінарне провадження

  • Згадаємо, що на початку лютого 2023 року Кабмін звільнив представників керівного складу Державної митної служби. Зокрема, очільника держструктури Вячеслава Демченка та його заступника Олександра Шуцького.
  • А от Руслан Черкасський був всього-на-всього відсторонений від посади, адже у цей час раптово пішов на лікарняний. Проти посадовця в уряді відкрили дисциплінарне провадження, яке повинні були розслідувати до 1 березня.
  • Станом на 19 березня результати цього провадження невідомі для широкого загалу. Водночас, вочевидь, Черкаський досі номінально обіймає свою посаду.