Майже одразу після повідомлення про закриття Fs.to, така ж доля спіткала й Ex.ua. Файлообмінник теж звинувачують у піратстві. Хоча представники ресурсу стверджують, що до авторських прав ставилися з повагою.
Адвокат Fs.to та Ex.ua зазначає, що, наприклад, Ex.ua вийшов на ринок у тому числі , щоб звернути увагу на проблеми розповсюдження контенту. А закривається, мовляв, через цькування зі сторони законотворців.
Не хочеться двох речей. А саме – повторення 2012 року, коли були заблоковані файли користувачів і вони втратили доступ до своїх архівів. А по-друге, не хочеться ставати фактором протестних настроїв. Ще одним. Суспільству це найменше, що зараз потрібно, – вважає адвокат Артем Афян.
Читайте також: Закриття Ex.ua та FS.to: де тепер онлайн дивитися українцям
Спеціалісти вважають, що закриття таких ресурсів виходить далеко за межі виключно боротьби із піратством. Україна віддає левову частку грошей за рекламу Росії, користувачі ж втрачають україномовний контент.
Усі серіали, що були на цих ресурсах – європейські, англомовні з українською озвучкою – вони зникли з доступу для звичайних громадян. Але, ті серіали, той "русскій мір", який зараз у Росії, він так і залишився доступним,
– зазначає голова ВГО "Українське Піратське Співтовариство" Сергій Яригін.
Боротьба з піратським контентом йде по всьому світі та проблему навряд чи можна вирішити, просто закриваючи ресурси. Адже на їхнє місце прийдуть інші.
Читайте також: Кінець ери, – користувачі мережі в шоці від закриття Ex.ua
Тут варто говорити про зміну системи розповсюдження, як скажімо зниження цін для певних регіонів, або умовно-безкоштовна модель, як у випадку з онлайн-іграми. Закриття ж просто відкидають Україну у еру неконтрольованого торент-піратства.