МЗС України висловило рішучий протест "щодо негуманного поводження із громадянином України Міхеілом Саакашвілі, який утримується за ґратами в Грузії".

Дивіться також Схуд на понад 50 кілограмів: мережу шокували фото змарнілого Саакашвілі

У МЗС заявили, що Грузія застосовує до Саакашвілі психологічне та фізичне насильство

У Києві наголосили, що грузинська влада у "найгірших традиціях НКВС СРСР" застосовує до Саакашвілі психологічне та фізичне насильство. Також в українському МЗС підкреслили, що Грузія відмовляє Саакашвілі в терміново необхідній медичній допомозі, "свідомо створюючи безпосередню загрозу його життю".

Грубе порушення прав людини щодо українського громадянина йде в розріз із задекларованим курсом Тбілісі на здобуття членства в ЄС, свідчить про згортання демократії в Грузії,
– наголосили в Києві.

МЗС України закликає грузинську владу "негайно припинити знущатися над" Саакашвілі та передати його Україні. "Не грайтеся із життям людини заради політичної помсти", – додали у відомстві.

Крім того, МЗС звернулося до іноземних урядів та міжнародних організацій "стати публічно на захист українського громадянина, колишнього президента Грузії, життя якого опинилося під загрозою через політичні репресії з боку грузинської влади".

Що відомо про ув'язнення Саакашвілі

  • Саакашвілі заочно засудили до 6 років ув'язнення через зловживання службовим становищем. У 2021 році він вперше за 8 років приїхав у Грузію, де його й затримали.
  • На знак протесту Саакашвілі оголосив голодування, після чого в нього почали з'являтися різні хвороби. Загалом ув'язненого політика перевіряють на 34 захворювання.
  • Георгій Чіладзе, друг та соратник Міхеїла Саакашвілі, повідомив, що політик – у реанімації. Хоча в лікарні спростували цю інформацію. Соратники Саакашвілі переконані, що політика отруїли.
  • Наприкінці 2022 року президент Володимир Зеленський закликав владу Грузії врятувати Саакашвілі та передати його Україні. У правлячій партії Грузії відповіли звинуваченнями. Керівник правлячої партії Грузії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив, мовляв, відправлення Саакашвілі до Грузії було "спецоперацією України".
  • 1 лютого Зеленський знову прокоментував ув'язнення Саакашвілі. Глава держави заявив, що Грузія повільно вбиває свого колишнього президента.