В майбутньому на Саміті миру обговорюватиметься шлях завершення повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Читайте також Нових "Мінська" та "Будапешта" не буде, – ОП про контакти з Росією щодо мирного плану

Участь Росії у Саміті миру

За словами Олафа Шольца, саме дводенна конференція у Швейцарії має "закласти фундамент для того, щоб ми могли говорити про мир за межами тих питань", які будуть обговорюватись на саміті.

Але головне питання, звичайно, полягає в тому, як можна досягти чесного і справедливого миру,
– підкреслив канцлер Німеччини в інтерв'ю.

Шольц додав, що через це в кінцевому підсумку має відбутися конференція і мирні переговори, які також працюватимуть на користь України.

І тоді це також залежатиме від залучення Росії,
– підсумував Олаф Шольц.

Цього року Росію не запрошували на саміт

  • На перший Саміт миру запросили лідерів усіх країн світу, окрім Росії. Голова МЗС України Дмитро Кулеба наголошував, що представники країни-агресорки не отримають запрошення, адже у цьому немає жодного сенсу.
  • Андрій Єрмак заявив, що Україна готова представити Росії мирний план після Саміту миру у Швейцарії. Російський представник, можливо, побачить цей план на другому саміті. Водночас голова ОП зазначив, що в українському плані не буде жодних поступок стосовно територіальної цілісності, суверенності та незалежності нашої держави.
  • Президентка Швейцарії Віола Амгерд також заявила, що для спрямування процесу миру колись буде потрібно залучити Росію. За її словами, глобальна ситуація у світі складна і вона виходить за межі війни в Україні.