Український лідер сказав журналістам 16 червня після пресконференції, що деокупація станції наблизилась. До речі, гендиректор МАГАТЕ не брав участі в Саміті миру, хоч одним з трьох головних питань була ядерна безпека, пише 24 Канал.

Дивіться також Росія може використати ЗАЕС як шантаж: чому Гроссі не приїхав на Саміт миру

Що сказав Зеленський про зміни на ЗАЕС після Саміту миру

Володимир Зеленський відповів на питання, чи наблизилась деокупація ЗАЕС після Саміту миру.

Будуть зустрічі… Так, наблизилась. Все це визнають, що має бути деокупація Запорізької станції. Дипломатичним шляхом. Зустрічатимуться повністю на платформі, як я вам сказав, в одній із країн, де обговорюватиметься ядерна безпека,
– заявив Зеленський.

Він пояснив, що виписуватиметься покроковий план.

"Ну, це наша мета", – сказав український лідер.

Зеленський пояснив ситуацію щодо ЗАЕС: дивіться відео

Щодо термінів, коли це може статись, президент не сказав.

На Саміті миру говорили про ядерну безпеку: коротко

  • На Саміті миру у Швейцарії 15 – 16 червня обговорювали три ключові теми з формули миру Зеленського. Зокрема, мовилось про ядерну та продовольчу безпеку, а також звільнення усіх військовополонених.
  • У підсумковому комюніке за підсумками Саміту миру мовиться про те, що використання ядерної зброї у війні в Україні є неприпустимим.
  • У документі прописано, що атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • До речі, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що він не брав участі в Саміті миру через бажання не змішувати політичні аспекти з технічною роботою агентства.