Очільник МЗС України прокоментував нещодавню заяву світових лідерів про ідею саміту Євросоюзу з Росією. Це відбулось на брифінгу в Брюсселі.

До теми Перший візит Асоційованого Тріо: Кулеба з колегами з Грузії та Молдови відвідають Брюссель

Дмитро Кулеба прокоментував ідею саміту Євросоюзу та Росії

Очільник МЗС України розповів, що на зустрічі з представником ЄС із зовнішньої політики Жозепом Боррелем він доніс стурбованість щодо інформації про плани відновити саміти між Росією та ЄС. Це трапилось у рамках візиту очільників МЗС Асоційованого тріо до Брюсселя.

Ініціатива відновити саміт з Росією без прогресу з російської сторони буде небезпечним відхиленням від політики санкцій ЄС,
– заявив Кулеба.

Окрім того, це може тільки підірвати політику невизнання і ефективність режиму санкцій. Також це може "відбити бажання у Росії імплементувати мінські угоди", що є ще більш небезпечним.

До речі, Дмитро Кулеба пригадав, що між Росією та Євросоюзом саміти припинились у 2014 році на тлі збройної агресії Росії проти України.

Ідея саміту між Євросоюзом та Росією: що відомо

  • 23 червня газета Financial Times заявила, що Ангела Меркель запропонувала запросити Володимира Путіна на саміт ЄС. До речі, Еммануель Макрон підтримав цю ідею.
  • 24 червня канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступила перед німецькими депутатами у Бундестазі. Вона заявила, що підтримує прямі контакти Євросоюзу з Росією та її президентом. Мовляв, це потрібно для того, аби покращити відносини.
  • Перед тим 22 червня вона зателефонувала очільнику Кремля Володимиру Путіну.
  • До речі, раніше Меркель запропонувала очільника Кремля запросити на саміт глав держав Євросоюзу. Він пройде вже 24 – 25 червня.