У 2022 році Польща передала декілька своїх 155-міліметрових САУ "Краб" на озброєння ЗСУ. Українські захисники досить швидко опанували польську гаубицю та почали активно використовувати її на фронті.

До теми Rosomak проти російського металолому: на що здатні польські "росомахи"

Головна перевага САУ "Краб" – швидкість

Зараз військовослужбовці ЗСУ мають досвід з використання САУ "Краб", тому навіть дають деякі поради польським виробникам щодо покращення техніки.

Самохідна артилерійська установка "Краб" добре показала себе й у швидкості наведення, і в дальності стрільби. Ми вивчили ресурс та можливості цих машин і надаємо виробникам пропозиції для їх удосконалення,
– наголосив військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Український захисник Антон, який нині нищить окупантів на фронті, також назвав декілька переваг САУ "Краб". Зокрема, він виділив маневровість гаубиці й швидкість у роботі.

Військовослужбовці підкреслюють, що працюють у будь-яку погоду, вдень і вночі, аби виконати завдання та дати відсіч ворогу.

Що відомо про САУ "Краб"

САУ "Краб" – це 155-міліметрова польська самохідна гаубиця. Переводиться з похідного положення у бойове – за 30 секунд. Стільки ж часу САУ Krab потрібно для зміни позиції після пострілу. Екіпаж складається із 5 осіб: водій, командир, навідник і 2 заряджальники. Максимальна дальність стрільби – до 40 кілометрів. САУ досить швидка у дії – виконує 6 пострілів за хвилину.

Допомога від партнерів: останні новини

  • США анонсували передачу Україні безпілотників ALTIUS-600. Це багатоцільовий безпілотник, який може виконувати низку місій – від боротьби з БпЛА до безпосередньо розвідки тощо, а також може бути використаний як ударний дрон.
  • Україна отримала зенітно-ракетні комплекси Avenger від США. За попередньою інформацією, вони будуть надзвичайно ефективні проти БпЛА "Шахід".
  • Польща передасть Україні три роти самохідних 120-міліметрових мінометів Rak. Найбільша перевага зброї у тому, що підрозділ мінометів може діяти абсолютно самостійно, включно із розвідкою цілей та логістичним забезпеченням боєприпасами.