Підозру оголосили 16 листопада. Перед цим Служба безпеки України провела обшуки у його квартирі у Львові.

До теми СБУ проводить обшуки у відомого львівського антивакцинатора Остапа Стахіва

СБУ оголосила підозру лідеру "антивакцинаторів"

Лідеру так званих "антивакцинаторів" та ще одному фігуранту провадження, громадянину Росії, повідомлено про підозру за статтею 109 Кримінального кодексу України (мовиться про дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, – 24 канал),
– повідомили в СБУ.

У відомстві не назвали імена підозрюваних, проте, за джерелами "УП", мовиться про Остапа Стахіва та Михайла Милостивого.

У Службі безпеки повідомили, що:

  • заблокували деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під "антивакцинаторськими" гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі;
  • зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу;
  • за попередньою інформацією, їхні дії координували російські куратори.

Повідомили, що діяльність антиукраїнського угруповання припинили одразу в декількох регіонах України.

СБУ викрила схему дій фігурантів

Відомство отримало "беззаперечні докази причетності фігурантів до протиправної діяльності". Зокрема:

  • листування, у ході якого зловмисники підшукували зброю та співучасників, що мали захоплювати владу у відповідних регіонах;
  • потім вони збиралися створити на території України власні територіальні громади із "власною міліцією" та "економікою".

Під час санкціонованих обшуків вилучено докази, які вказують на можливе фінансування їх діяльності представниками Росії,
– повідомили в СБУ.

СБУ заблокувала антиукраїнську мережу, яку очолював "антивакцинатор" Остап Стахів / Фото СБУ

Заходи із викриття проводили у Львівській, Чернігівській та Миколаївській областях. Наразі тривають слідчі дії.

СБУ провела обшуки у квартирі Остапа Стахіва

16 листопада співробітники СБУ провели обшуки у квартирі львівського провокатора Остапа Стахіва. До помешкання Стахіва, що на вулиці Івана Франка, також прийшли багато його однодумців.

Попередньо відомо, що обшуки можуть бути пов'язаними зі зверненнями депутатів щодо діяльності Остапа Стахіва. Народні обранці скерували в СБУ заяви про притягнення його до відповідальності за поширення фейків про вакцинацію. Звернення 4 листопада надіслав депутат ЛМР від фракції "Голос" Ігор Шолтис. Згодом ще 4 депутати "Голосу" звернулися в СБУ.

Вони у зверненні повідомили, що "на території Львівської області суб'єктом жорстких правопорушень є Остап Стахів, який продукує та поширює неправдиву інформацію щодо COVID-19 та вакцинації, а також організовує несанкціоновані мітинги на території міста Львова, які порушують карантинні обмеження та спрямовані на дестабілізацію безпекової ситуації у Львівській територіальній громаді".

Що відомо про Остапа Стахіва та його діяльність

  • 35-річний Остап Стахів відомий у Львові провокатор та організатор проплачених акцій. Він на початку пандемії коронавірусу публічно заявляв, що хвороба не існує.
  • Він постійно поширює різноманітні фейки про вакцинацію та так звані "теорії всесвітньої змови". Також чоловік переконує своїх підписників, що "пандемія COVID-19 – це вигадка". Фейсбук та ютюб-сторінки Стахіва вже неодноразово блокували.
  • Відомо, що під час карантину він неодноразово влаштовував провокації у лікарнях та навчальних закладах Львова. Він називає себе керівником незареєстрованої організації "Права людей" і збирає на її рахунок гроші для своїх акцій.
  • На початку листопада саме він був одним з організаторів пікету антивакцинаторів у Києві.