В Україні група ділків налагодила виробництво фальшивих українських паспортів. Незаконну схему викрила Служби безпеки України.

Зверніть увагу СБУ викрила масштабну схему розкрадання військової гуманітарки для Нацгвардії

Хто організував незаконну схему

Виробництво незаконних документів організував колишній податківець із Донецька, який після тимчасової окупації обласного центру перебрався до Харкова.


Житель Харкова налагодив незаконне виробництво паспортів / Фото СБУ

Як уточнили в Офісі Генерального прокурора, ідея для "бізнесу" у чоловіка виникла ще у лютому. Тоді з ним зустрівся громадянин росії, який захотів отримати український паспорт. Як з'ясувалося згодом, росіянин був диверсантом, який планував легалізуватися в Україні.

Чоловік, який у минулому працював податківцем у Донецьку, зазначив, що він зможе вплинути через свої зв’язки на осіб, уповноважених за прийняття рішень щодо виготовлення та видачі паспорту,
– йдеться в повідомленні.

Скільки коштував фальшивий паспорт

Зловмисник оцінив свої послуги для громадянина держави-агресорки у 4 тисячі доларів. росіянин надав йому свої фотокартки, а також першу частину коштів – 3 тисячі доларів.


Фальшивий паспорт коштував 4 тисячі доларів / Фото СБУ

Аби отримати готовий паспорт, "замовник" мав зустрітися із організатором схеми у місті Жовті Води Дніпропетровської області. Там СБУ затримала виробника фальшивих документів на "гарячому" – коли той забирав "другий транш" за готовий паспорт.

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, проти зловмисника відкрили кримінальну справу за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України. Йому може загрожувати максимальне покарання – позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.


Харків'янина затримали на "гарячому" / Фото СБУ

"Слідство триває, правоохоронцями буде надана кримінально-правова оцінка діям інших фігурантів кримінального провадження", – йдеться у повідомленні.

Боротьба із російськими диверсантами в Україні

Вас може зацікавити – нові удари по складах окупантів: дивіться відео