Війна СБУ та МВС

За його словами, обшуки СБУ в офісі МВС – це не війна між даними відомствами,це скоріш війна старого корупційного прошарку з людьми, котрі не хочуть жити в умовах корупційних схем.

В кабінеті очільника МВС була виявлена "прослушка", яку встановили працівники СБУ, — сказав Речинський.

При МВС діє спецпідприємство "Спецекспорт", котре займається реалізацією конфіскату. Весь дохід надходить у держбюджет, МВС отримує 0,01% .

"Небезпека полягаєу тому, що цей прошарок корупційних справ залишився серед них є люди, котрі роблять бізнес абсолютно нечесними способами", — сказав Речинський.

Як розповів Речинський, керівнику СБУ потрібно враховувати, що серед його працівників є люди, які замішані в нечесному бізнесі. І нещодавнє затримання Бочковського є частиною схеми, тому що Бочковський з часом дасть показання на людей із тієї групи, яка зараз веде кампанію по дискредитації МВС.

Атаки між МВС та СБУ викликані однією причиною – в СБУ так звана люстрація не була проведена до кінця, не були вигнані бізнесмени. В результаті, ми маємо вкрай неприємну ситуацію, котра нагадує 2005 рік, коли було подібне протистояння.

Контрабанда в АТО

За словами експерта, контрабанда та незаконний оборот зброї у зоні АТО та на наближених територіях існують і масштаби цього нарощуються.

"Щоби покінчити з цим – потрібно, перш за все, об'єднювати зусилля Міноборони, МВС та СБУ", — вважає Речинський.

90-ті повертаються?

Основна проблема не в тому, що повертається криміналітет, а в тому, що криміналітет дуже озброюється.

"До прикладу, якщо в 90-ті було зафіксовано 3 випадки використання гранатомету у місті, то зараз за 2 тижня було вилучено незаконного озброєння у кількості 47 гранатометів", — розповіврадник Міністра внутрішніх справ.

З'явився крупний ринок зброї, який буде використовуватися як для корпоративних сутичок, так і для суто бандитських дій.