Деталі призначення Нуланд

Кандидатуру Нуланд на розгляд Сенату скерував президент США Джо Байден. Вже найближчим часом політикиня складатиме присягу.

Рекомендуємо Вікторія Нуланд може повернутися в Держдепартамент США: що про неї відомо

Зауважимо, голосування відбулося за спрощеною процедурою.

Слухання кандидатки в профільному комітеті Сенату тривали 15 квітня. У своїй заяві вона висловила політичне бачення щодо політики на російському напрямі. Нулад наголосила на важливості посилення санкцій проти Москви, зокрема й російського газопроводу "Північний потік-2".

Що відомо про Вікторію Нуланд

  • Взимку 2014 року вона приїхала до Києва, щоб підтримати протестувальників на Майдані.
  • У травні 2019 року Нуланд виступила за посилення антиросійських санкцій. Незабаром після цього вона потрапила в чорний список Москви і їй відмовили у російській візі.
  • Взимку 2021 року Байден запропонував призначити Нуланд заступником держсекретаря США з політичних питань. Американський лідер відзначив, що вона працювала при п'ятьох президентах США і дев'ятьох держсекретарях. Нуланд "має необхідний досвід і зв'язками, щоб згуртувати світ навколо просування американських інтересів".
  • Додамо, що політикиня працювала заступницею голови Місії США при НАТО, а також була помічницею держсекретаря США в питаннях Європи та Євразії й відповідала за формування політики Вашингтону на українському напрямі.