їСвою позицію законодавці виклали у листі до міністерки фінансів Джанет Єллен. Сенатори наголосили, що "Північний потік-2" прямо шкодить інтересам нацбезпеки США, їхнім союзникам та партнерам.

До теми Сюрприз перед запуском: Єврокомісія може накласти санкції на "Північний потік-2"

Завершений проєкт збільшить вплив Володимира Путіна у Європі, дестабілізує безпеку України та сприятиме подальшій російській агресії.

Якщо змінити курс щодо "Північного потоку-2" не вдасться, законодавці блокуватимуть призначення Браяна Нельсона та Елізабет Розенберг у міністерство. Остання, у разі затвердження на посаді, відповідатиме за впровадження американських санкцій.

Закон про основи національного спротиву

У День Сил спеціальних операцій ЗСУ 29 липня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про основи національного спротиву. Документ передбачає можливість, у разі потреби, залучати до захисту країни усе населення. Іншим законом глава держави збільшив чисельність Збройних сил України на 11 тисяч осіб.

Актуально Зеленський провів перемовини з очільницею МВФ: за якими реформами стежитимуть

Ескалація російської агресії

Американські та українські експерти вказують на високу ймовірність нової ескалації російської агресії. Ситуація може загостритися не лише на суходолі, а й у Чорному морі. Особлива увага українського командування прикута до безпеки острова Зміїний.