Українська омбудсвумен Людмила Денісова оприлюднила у своєму Facebook відповідь, яку отримала від Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

Читайте також: "Вірю в добрий кінець попри все": Сенцов написав нового листа

У документі йдеться, що 12 вересня було проведено консиліум лікарів Лабитнангської міської лікарні, за підсумками якого стан Сенцова визначили як "стабільний".

"Сьогодні Олег Сенцов перебуває під диспансерним наглядом через захворювання опорно-рухового апарату. Ще 8 червня йому продовжують давати харчову суміш та проводити щоденну інфузійну терапію", – повідомила Денісова.

Читайте також: Олега Сенцова номінували на Нобелівську премію: біографія, фільми та цитати бранця Кремля

Вона констатує, що, на жаль, крім цієї відповіді, жодного підтверджуючого медичного документу про стан Сенцова їй не надали.

Я маю великі сумніви щодо достовірності наданої мені інформації і якості проведення медичного огляду. Оскільки в міській лікарні до нього з самого початку ставилися жахливо. Йому не надавали належної медичної допомоги і тиснули психологічно. Саме це було істинною причиною відмови Олега від послуг лікарів Лабитнангського медичного закладу,
– нагадала Денісова.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада звернулася до Норвезького Нобелівському комітету та запропонувала кандидатуру українського режисера і політв'язня Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

Дивіться відео з цитатами Олега Сенцова:

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Українського режисера затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.

25 серпня 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.