Громадяни, у військово-облікових документах яких був вказаний цей статус, повинні будуть повторно пройти військово-лікарську комісію. Інакше на них чекають певні обмеження, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Новий закон про мобілізацію: як тепер відбуватиметься військовий облік

Зміни до мобілізаційного законодавства

Закон про мобілізацію №10449, який уже підписав президент, набуде чинності 18 травня 2024 року. Після цього військовозобов'язані віком від 18 до 60 років повинні будуть протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг або в електронному кабінеті призовника.

Крім того, як ми зазначали вище, "обмежено придатні" зобов'язані будуть повторно пройти ВЛК. А також громадяни, які отримали ІІ-III групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають оновити свої дані та повторно пройти медичний огляд для встановлення групи придатності для служби. Це не стосується військовослужбовців.

Більше про нововведення

  • Військовозобов'язані особи повинні носити з собою військово-облікові документи. Перевірку документів можуть здійснювати працівники ТЦК, прикордонники та поліцейські, а процес може бути зафіксований на відео чи фото.
  • Нововведення передбачають також відповідальність за невиконання вимог ТЦК. У разі ігнорування повістки, ТЦК може ініціювати адміністративне затримання через Національну поліцію для доставки громадянина до військкомату.
  • Вручення формальної вимоги про виконання обов'язків військовозобов'язаного вважається здійсненим, якщо повістка отримана під розписку або відмова від отримання зафіксована поштою. Невиконання вимог протягом 10 днів дозволяє ТЦК звернутися до суду.
  • Добровольці, які самостійно звернуться до ТЦК, можуть отримати відстрочку на два місяці для розв'язання особистих питань. Це дає їм час на підготовку до вступу в лави ЗСУ.
  • Закон передбачає бронювання від мобілізації для високопосадовців, чиновників категорії "А", голів рад різних рівнів, а також для 50% чиновників категорії "Б" та органів місцевого самоврядування.
  • Право на бронь мають також співробітники критично важливих для держави підприємств та організацій, зокрема кінцеві бенефіціари, незалежно від їхньої участі в роботі цих підприємств. Працівники культури та медіа також входять до переліку осіб, що мають право на бронь.