Більше про те, що саме змінилось для військовозобов'язаних, розповідає 24 Канал з посиланням на Закон про мобілізацію №10449.

Дивіться також Виплати за техніку та сертифікати на авто: що новий закон про мобілізацію обіцяє військовим

Виклик до ТЦК та вручення повісток

Почнемо з того, що всі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років тепер повинні завжди мати при собі військово-облікові документи. Їм мають право перевірити працівники ТЦК, поліція та прикордонники.

Правила вручення повісток не змінили, але оновили норми щодо тих, хто відмовляється виконувати вимоги ТЦК.

Якщо поліція (у разі неможливості виконання цієї вимоги) надсилає відповідне сповіщення у ТЦК, то за 5 днів після цього особі надішлють формальну вимогу про виконання його обов'язків як військовозобов'язаного чи резервіста.

Якщо протягом 10 календарних днів після вручення вимоги громадянин не виконав своїх обов'язків, то ТЦК має право звернутися до суду. Тоді військовозобов'язаному можуть обмежити право на керування транспортним засобом під час мобілізації – на строк до виконання або відкликання вимоги.

Бронювання

За новим законом, бронюванню від мобілізації підлягають чиновники категорії "А", голови обласних та районних рад, сільські селищні та міські голови. Чиновники категорії "Б" та органів місцевого самоврядування – не більше 50% від кількості військовозобов'язаних.

Також можуть бути заброньовані співробітники органів державної влади, інших держорганів, підприємств та організацій, що є критично важливими для ЗСУ, економіки та життєдіяльності населення.

Крім того, право бронь мають кінцеві бенефіціари критично важливих підприємств, установ та організацій, навіть якщо вони там не працюють.

До переліку критично важливих віднесли також працівників сфери культури та медіа. До слова, ось цей пункт не знайшов підтримки серед населення, а навпаки спровокував дискусії та невдоволення.

Дискусії щодо бронювання працівників сфери культури

  • 8 квітня з'явилася інформація, що за наказом Мінкульту, "Пересувний цирк України" є критично важливим підприємством, тому його працівникам буде надано бронювання від мобілізації.
  • Це викликало хвилю обурення у мережі. Мінкульт відреагував на хейт заявивши, що це прояв неповаги до тих, хто чесно та якісно виконує свою роботу.
  • Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський теж відреагував на бронювання працівників цирку. Він зазначив, що "потрібно бронювати людей, які є унікальними у своїх професіях".